18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Chce więcej ciągnąć

Rydzyk krytykuje rządowe dotacje. Ciągle mu mało

04.10.2021  18:26
Tadeusz Rydzyk chce więcej kasy
Tadeusz Rydzyk chce więcej kasy Fot: Karol Porwich/East News

Tadeusz Rydzyk podczas toruńskiej konferencji "Współczesne wyzwania polityki gospodarczej" w ostrych słowach wyraził się o polityce przyznawania środków publicznych. Jak twierdzi, jego potrzeby są znacznie większe, dlatego liczy także na wsparcie ze strony prywatnych przedsiębiorców.

Toruńska konferencja odbyła się w założonej przez redemptorystę Wyższej Szkole Kultury Społecznej i Medialnej. W trakcie wydarzenia absolwenci studiów podyplomowych otrzymali dyplomy, a zaproszeni goście mogli posłuchać wykładów dotyczących między innymi wpływu pandemii na afrykańską gospodarkę. Na wydarzeniu nie zabrakło polityków związanych z prawicą.

Tadeusz Rydzyk prosi o pomoc finansową

Ojciec dyrektor w trakcie długiej przemowy skupił się na jakości kształcenia w swojej szkole oraz rosnących potrzebach finansowych.

To, co polskie i katolickie, powinno być bardzo dobre, na ile nas stać. Proszę państwa, ale mamy plany dalsze. Jesteście z różnych stron. A może wy będzie też takimi propagatorami dobra? [...] Potrzeba na to środków - zachęcał duchowny.

Rydzyk przekonywał też, że jego media są idealne, gdyż cechuje je niezależność oraz "nie są na pasku nikogo". Jak podkreśla zarówno Radio Maryja, jak i TV Trwam, nadal funkcjonują, ponieważ "naród im ufa". Duchowny przyznał też, że stale rosną jego potrzeby finansowe, przez co przyda mu się wsparcie prywatnych firm.

Mam taki pomysł, może zły. Ale ludzie wspierają Radio Maryja, jest tyle firm dobrych w Polsce. Nie mówię o tych spółkach Skarbu Państwa, bo dzisiaj jest taki rząd: dadzą, a jutro urwą, i koniec, i leżymy. Trzeba być pewnym. Tak myślę, jak to zrobić. Może znajdą się takie spółki, a jest ich bardzo dużo: wspieraj uczelnię. Tak jest w Ameryce. [...] Rzucam wam taką myśl, na początek - mówił toruński redemptorysta.

Kończąc, zakonnik poinformował, że pieniędzy potrzebuje dość szybko, gdyż z Zachodu nadciągają niebezpieczne przemiany, które mogą pokrzyżować mu plany.

Czytaj także
Przeczytaj więcej