18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

olaboga

Rydzyk przedawkował kadzidło? Mówił o gwałceniu krów i folksdojczach

27.01.2020  16:06
Rydzyk przedawkował kadzidło? Mówił o gwałceniu krów i folksdojczach
Rydzyk przedawkował kadzidło? Mówił o gwałceniu krów i folksdojczach Fot: Flickr.Archidiecezja Krakowska

Ojciec Tadeusz Rydzyk odpłynął w czasie wykładu w Wyższej Szkole Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu. Mówił o gwałceniu krów, folksdojczach, ekoterroryzmie i zabiciu Jana Szyszki. 

Dziwaczne rzeczy działy się w ostatnich dniach w Toruniu. Na uczelni Ojca Rydzyka zorganizowano sympozjum "Oblicza ekologii", na którym zapewniano, że o ekologię dbać nie warto. Ekologów nazwano ekoterrorystami i przekonywano, że walka o klimat to tak naprawdę walka z dobrem człowieka.

Na sympozjum wystąpił nie kto inny, jak wielce uczony (jak się okazuje także w dziedzinie ekologii) ojciec Tadeusz Rydzyk. Zdaje się, że przed wykładem raczył się mszalnym winem bądź nawdychał kościelnego kadzidła, bo opowiadał niestworzone rzeczy.

Rydzyk przekonywał, że ekolodzy wcale nie dbają o przyszłość naszego globu. Wręcz przeciwnie: "niszczą lasy, niszczą rodzinę, niszczą wieś, niszczą Kościół"! Co gorsza, emocjonalni Polacy im wierzą. Na własną zgubę.

Zwierzęta cierpią na wolności

Znany i kontrowersyjny redemptorysta opowiadał też w czasie wykładu, że hodowle futerkowe to samo dobro, a ludzie, którzy chcą ich zakazać, to wysłannicy piekieł. Jeszcze gorsi są ci, którzy organizują protesty i próbują hodowane w koszmarnych warunkach zwierzęta uwalniać...

Panie Szczepanie, niech się pan przyzna, nie wiem, czy wolno, ile razy pana tam podpalali? Trzy razy! Szkody na ile milionów? To jest ekologia? To jest Polak Polakowi? Pomyśl o wieczności! Będziesz się smażył w tym piekle! Podpalasz teraz i w tym ogniu będziesz się kiedyś smażył

- mówił do właściciela ferm futerkowych, w których ostatnimi czasy wybuchały pożary.

Tutaj te zwierzątka, nie wiem, ja się nie znam na tym, ale tutaj gdzieś pod Toruniem były. Przyszli i wypuścili wszystko! Podobno te zwierzęta się wtedy też męczą bardzo, giną. To jest ekologia? To gorsze od folksdojczów, psia kość!

- kontynuował.

Gwałcenie krów i zamach na Szyszkę

Ciekawy był też wywód Rydzyka o gwałceniu krów. Duchowny odniósł się do opinii części obrońców praw zwierząt...

Krowę gwałcą, jak ją doją! No głupie takie to… no ludzie, ratujcie. Że jest gwałt krowy. Bo krowa to nie wiem co… My się śmiejemy, ale taka ideologia jest

- grzmiał Rydzyk.

To jednak dalej nie koniec. Redemptorysta wspomniał swego zmarłego przyjaciela, podobno ekologa Jana Szyszkę. Były minister środowiska zasłynął ratowaniem puszczy przez jej dewastację. Rydzyk stwierdził, że polityk zmarł, bo "dobili go Polacy". Przypomnijmy - Jan Szyszko wycinał drzewa, a później zmarł z powodu choroby płuc...

Przeczytaj więcej
Komentarze