18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Odda władzę?

Rydzyk odchodzi na emeryturę? Postawił sprawę jasno

02.07.2021  13:31
Tadeusz Rydzyk kończy działalność?
Tadeusz Rydzyk kończy działalność? Fot: Karol Porwich/East News

Tadeusz Rydzyk z racji swojego wieku od ponad roku powinien przebywać na emeryturze. Namawiają go do tego zakonni przełożeni redemptorysty, którzy chcą, by oddał on władzę w Radiu Maryja. Toruński biznesmen powiedział co o tym myśli.

Formalnie Radio Maryja należy do zakonu redemptorystów, lecz to Tadeusz Rydzyk ma w nim największą władzę. Jak donosi "Polityka", prowincjał redemptorystów ojciec Janusz Sok zwrócił się do toruńskiego duchownego z prośbą o to, by przestał zarządzać rozgłośnią, gdyż osiągnął już wiek emerytalny.

Tadeusz Rydzyk kończy działalność?

Jak można było się spodziewać, Tadeusz Rydzyk nie zamierza odchodzić na emeryturę z racji tego, że obecna działalność zapewnia mu sławę, władzę i pieniądze. Toruński redemptorysta potrząsa nie tylko katolicką rozgłośnią, ale także całym polskim rządem. Odejście na emeryturę pozbawiłoby go wszystkiego.

Przede wszystkim w służbie Panu Bogu, Kościołowi i Ojczyźnie nigdy nie ma żadnej emerytury. Nigdzie się zatem nie wybieram, nie zamierzam nigdzie odchodzić, żadnych zmian w kierowaniu Radiem Maryja nie przewidujemy i o niczym takim nie słyszeliśmy. Rozum, mam nadzieję, dopisuje, a radio funkcjonuje dobrze. Mam tu wiele do zrobienia, mamy wiele planów i zamierzeń, słowem: Alleluja i do przodu! - stwierdził duchowny.

Na kościelną emeryturę odchodzi się dobrowolnie, więc władza redemptorysty jest obecnie niezagrożona.