18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Ledwo ciągnie

Rydzyk ledwo ciągnie. "Podczas pandemii trudniej się żyje"

18.02.2021  10:53
Tadeusz Rydzyk błaga o pomoc
Tadeusz Rydzyk błaga o pomoc Fot: Jakub Kaminski/East News

Ojciec Tadeusz Rydzyk zaapelował do swoich sympatyków o wpłatę 1 proc. z podatku dochodowego PIT na konto Fundacji Nasza Przyszłość. Poprzednio dzięki zaangażowaniu wiernych słuchaczy Radia Maryja udało się zebrać kwotę prawie 5 milionów złotych.

Toruński redemptorysta prosi na antenie Telewizji Trwam i Radia Maryja o przekazanie 1 procent podatków na rzecz rozwoju jego imperium. Jak wyjaśnia, w wyniku pandemii życie jest o wiele trudniejsze.

Niemal wszystkim podczas pandemii żyje się trudniej, także Radio Maryja i TV Trwam mają problemy, trudniej jest te dzieła utrzymać. Tym bardziej prosimy, by nie lekceważyć możliwości przekazania 1 proc. podatku na rzecz naszej fundacji - poinformował ojciec dyrektor.

Instrukcje jak prawidłowo wypełnić PIT przekazała na antenie Radia Maryja Lidia Kochanowicz-Mańk, dyrektor finansowy biznesu ojca Rydzyka.

Tadeusz Rydzyk narzeka na brak pieniędzy

Fundacja Nasza Przyszłość klasyfikuje się jako organizacja pożytku publicznego, co sprawia, że może czerpać zyski z odpisów podatku. W zeszłym roku dzięki temu uzyskała 4,9 miliona złotych. Jak oszacowało wp.pl, na tak wielki zarobek musiało złożyć się około 250 tysięcy podatników.

Jak dumnie głosi Tadeusz Rydzyk, fundacja Nasza Przyszłość przyczyniła się do produkcji filmowych, koncertów religijno-patriotycznych, a także zorganizowała letnie staże i praktyki dla studentów.

Organizacja ojca dyrektora zajmuje się także wydawaniem książek. Jedna z ostatnich "Pedofilią w Kościół. Oblicza kłamstwa", opowiada o tym, że problem pedofilii wśród duchownych jest tylko wytworem medialnym.

Autor innej książki wydanej przed fundację zapewnia, że Tadeusz Rydzyk nie pobiera żadnej pensji za swoją pracę, a jedyną wartością, jaką posiada, są stworzone przez niego "dzieła". Te jednak należą do innych redemptorystów i fundacji Lux Veritatis.