18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

szlachetny gest

Tadeusz Rydzyk walczy z koronawirusem! Odda milion dla szpitali

01.04.2020  13:04
Tadeusz Rydzyk walczy z koronawirusem! Odda milion dla szpitali
Tadeusz Rydzyk walczy z koronawirusem! Odda milion dla szpitali Fot: Jozef Ostrowka/REPORTER

Tadeusz Rydzyk nie jest znany ze szczodrości, a raczej z proszenia o pieniądze. W obliczu pandemii nastąpiła w nim jednak zmiana - planuje wspomóc Polskę w walce z niebezpiecznym wirusem.

Jeszcze niedawno najbardziej znany w Polsce redemptorysta Tadeusz Rydzyk prosił swych fanów o wsparcie finansowe. Jak zapewniał, przez pandemię koronawirusa SARS-COV-2 cierpią nie tylko ludzie, ale też jego media. Nie starcza mu do pierwszego, a TV Trwam i Radiu Maryja grozi upadek.

Sytuacja w Polsce się zmienia, choruje coraz więcej osób, a Tadeusz Rydzyk zaczął analizować i stwierdził, że sam jest zagrożony.

Redemptorysta otwiera skarbiec

W środę duchowny z Torunia zapowiedział, że przekaże na walkę z pandemią milion polskich złotych! Pieniądze mają trafić bezpośrednio do wybranych szpitali.

Drodzy słuchacze, umiłowani w Bogu. W obliczu tak wielkiego zagrożenia, jakim jest pandemia koronawirusa, nie możemy pozostać obojętni. Zachęcam wszystkich do modlitwy, w której i ja sam nie ustaję. Pragnę przekazać Wam życzenia zdrowia i łaski Bożej, a także poinformować, że zdecydowałem o przekazaniu miliona złotych na pomoc polskim szpitalom

- ogłosił na antenie swej rozgłośni.

Przy okazji poprosił też o datki, bo jak twierdzi, ten szczodry gest tragicznie wpłynie na finanse jego Fundacji.

Tadeusz Rydzyk w środę zaapelował także o finansowe wspomaganie go na łamach "Naszego Dziennika". Nie jest to niestety żart na Prima Aprilis, w przeciwieństwie do poprzednich akapitów.  

Czytaj także
Przeczytaj więcej