18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Apel redemptorysty

Rydzyk straszy marszem równości. "Chrońmy dzieci i młodzież"

18.08.2021  17:40
Tadeusz Rydzyk ostrzega przed LGBT
Tadeusz Rydzyk ostrzega przed LGBT Fot: Karol Porwich/East News

Już w najbliższy weekend w Częstochowie odbędzie się trzecia edycja marszu równości. Toruński redemptorysta Tadeusz Rydzyk w ostrych słowach skrytykował wydarzenie oraz zwrócił się do wiernych o to, by tego dnia byli szczególnie aktywni.

III Marsz Równości ruszy spod Jasnej Góry w sobotę o godzinie 14. Organizatorzy imprezy informują, że wszystkim zagwarantują dobrą zabawę i ogromną dawkę energii.

Tym razem przejdziemy pod hasłem "CZĘSTOCHOWA JEST TĘCZOWA!" Gwarantujemy ogromną dawkę energii i dobrej zabawy! Nie zabraknie również Tęczowej Matki Boskiej, oficjalnej patronki wydarzenia - piszą organizatorzy na stronie wydarzenia.

Wydarzenie nie spodobało się Tadeuszowi Rydzykowi, który od lat sprzeciwia się marszom równości organizowanym na terenie naszego kraju.

Rydzyk ostrzega przed LGBT

Toruński redemptorysta na antenie Radia Maryja ostrzegł przez imprezą oraz zaapelował do wszystkich wiernych.

Do zwycięstwa zła wystarczy, że dobrzy nie będą się angażować. Manifestacje aktywistów LGBT są organizowane przez potężne zaplecze. Z Polski i spoza kraju przywożeni są różni ludzie. Pojawiają się m.in. osoby z Niemiec. Powinno nam to dużo mówić. Chrońmy dzieci i młodzież. Musimy dobrze je wychowywać, rozmawiać z nimi - przekazał szef Radia Maryja.

Następnie duchowny zaznaczył, że "aktywiści LGBT przygotowują sobie następców, dlatego wchodzą w szkoły i w przeróżne organizacje pozarządowe". Jak dodał, że "Polska przeżywa okres rozbiorów", które można podzielić na polityczne, kulturowe i gospodarcze.

Czytaj także