18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Skandal!

Rydzyk wie, skąd bierze się pedofilia w Kościele. Zrzuca to na dzieci

16.11.2020  14:46
Tadeusz Rydzyk o pedofilii w Kościele
Tadeusz Rydzyk o pedofilii w Kościele Fot: Jakub Kaminski/East News

Tadeusz Rydzyk znany jest ze swojej przedsiębiorczości i mocnej pozycji w kraju. Nic dziwnego, że w dobie kryzysu w Kościele katolickim - wypowiada się szybko. Tak, dokładnie temat pedofilii poruszył najbardziej znany w Polsce redemptorysta - a jego słowa jeszcze długo będą odbijać się echem w dyskusjach Polaków.

Tadeusz Rydzyk wysławił się w naszym kraju unikaniem wszelkiego rodzaju ubóstwa. Przedsiębiorczy redemptorysta, pozostający w bliskich związkach z władzą, na biedę narzekać nie może. Wręcz przeciwnie - bogactwo to znak rozpoznawczy kapłana. Ostatnio do jego cech charakterystycznych dołączyło wypowiadanie się na tematy ważne.

Kościół katolicki w Polsce przechodzi aktualnie jeden z największych kryzysów od lat. Afery ujawnione przez Watykan, strajk kobiet i sprawa zakazu aborcji, a także pedofilia wśród księży - składają się na to, że obywatele masowo odchodzą od Kościoła. Apostazja to jedna z częściej wyszukiwanych fraz w rodzimym internecie. Rodzice nie wahają się również wypisywać dzieci z lekcji religii.

Tadeusz Rydzyk o pedofilii w Kościele

W takim właśnie momencie ojciec Rydzyk postanowił wypowiedzieć się na temat pedofilii w Kościele. Chociaż jednoznacznie ją potępił - dodał takie słowa, które oburzyły wiele osób i stały się niesamowicie krzywdzące dla ofiar zbrodniarzy. W wywiadzie dla "Naszego Dziennika" Rydzyk stwierdził, że krzywdzenie dzieci i młodzieży to grzech wołający "o pomstę do nieba". Jednocześnie przypominał, że problem ten dotyczy również innych grup społecznych i zdiagnozował, co jest przyczyną takiego stanu rzeczy. Trzymajcie się mocno.

Jeśli takie sprawy są, to trzeba je z całą stanowczością potępić. Ale nie może też być tak, że widzi się je jedynie w przypadku ludzi Kościoła, a nie widzi się innych grup społecznych. Czy takie same są reakcje? Ludzie z innych środowisk nawet czasem chełpią się ze swoich złych czynów i nic im się nie dzieje

– ocenił redemptorysta.

Duchowni to jedynie 0,3 procent skazanych w sądach państwowych za nadużycia wobec nieletnich. O pozostałych się w ogóle nie mówi. Oczywiście nie ma usprawiedliwienia dla nikogo, kto krzywdzi dzieci, dla duchownych tym bardziej. Ale nie można tego gdzie indziej nie zauważać

– powiedział ojciec Rydzyk.

Dalej zakonnik zdradził, co dokładnie jest powodem tak wielu występków przeciwko niewinności dzieci i tak skrajnego zdeprawowania społeczeństwa. Ciekawe, czy w postępowych państwach zachodu przeprowadzono już badania, które potwierdzałyby zabójczą tezę ojca Rydzyka. Oto przyczyna pedofilii, zdaniem redemptorysty z Torunia.

Grzech nadużyć to także skutek rozseksualizowania człowieka już od dzieciństwa. Później mamy tego konsekwencje. Ten panseksualizm, a nie wychowywanie w czystości, jest dramatem naszych czasów. Powinno się z tym walczyć i w rodzinie, i w szkole, i w uczciwych mediach

– stwierdził ksiądz.

Zatem czekamy na projekt ustawy, która mówiłaby o absolutnym zakazie edukacji seksualnej w celu zapobiegania pedofilii. Tylko tego nam brakuje. Warto jednak zaznaczyć, że to zakazany owoc kusi najbardziej, a wiedza jest, była i będzie światłem narodów.