18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Smutna informacja

Nie żyje znany polski aktor. Odszedł w wieku 89 lat

12.07.2021  20:59
Tadeusz Wojtych miał 89 lat
Tadeusz Wojtych miał 89 lat Fot: Nicvandum/Shutterstock

Informację o śmierci Tadeusza Wojtycha przekazał warszawski "Teatr Syren". Aktor współpracował z tym teatrem w latach 1977-1991. Za miesiąc obchodziłby 90. urodziny.

Informacja o śmierci Tadeusza Wojtycha pojawiła się na fanpage'u "Teatru Syrena". Polski aktor występował na deskach tego teatru przez prawie 15 lat.

Tadeusz Wojtych był jednym z założycieli gdańskiego Studenckiego Teatru Bim-Bom, którym opiekował się Zbigniew Cybulski. Występował tam m.in. z Bogumiłem Kobielą. Choć pierwszą propozycję przyjścia do Syreny dostał już w 1956 roku, do naszego zespołu dołączył dopiero 20 lat później. Przed Syreną grał w gdańskim Wybrzeżu, Teatrze Polskim w Poznaniu, Teatrze im. Bogusławskiego w Kaliszu oraz Polskim we Wrocławiu - wspominają pracownicy "Teatru Syrena"

Wojtych często wybierał role drugoplanowe, które jego zdaniem były także niezwykle istotne. Przez lata kariery miał okazję współpracować z Agnieszką Holland, Jackiem Bromskim, a także Maciejem Ślesickim.

Tadeusz Wojtych nie żyje

W trakcie kilkudziesięcioletniej kariery Tadeusz Wojtych zagrał ponad 80 ról. Widzowie mogą kojarzyć go z seriali takich jak "Plebania", "Samo życie", "Prawo Agaty" lub "07 zgłoś się". Można go było zobaczyć także w filmach takich jak "Pianista", "Dzieci i ryby" czy "Sara".

W 2009 roku został odznaczony Srebrnym Medalem "Zasłużony Kulturze".

Czytaj także
Przeczytaj więcej