18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Zagrożone bezpieczeństwo kraju

Tajne posiedzenie Sejmu! Ataki na Polskę!

Wojciech Kozicki
15.06.2021  08:52
Tajne posiedzenie Sejmu! Ataki na Polskę! Ataki hakerskie na polityków
Tajne posiedzenie Sejmu! Ataki na Polskę! Ataki hakerskie na polityków Fot: Jacek Dominski/REPORTER/East News

Bezpieczeństwo Polski zagrożone! Premier Mateusz Morawiecki zwrócił się o niejawne posiedzenie Sejmu w sprawie cyberataków na posłów. Zhakowanie prywatnej skrzynki mailowej szefa KPRM Michała Dworczyka to jak się okazuje NIE JEDYNY taki przypadek.

Bezpieczeństwo Polski wisi na włosku? Są przeprowadzane kolejne cyberataki. Niestety, zhakowanie prywatnej skrzynki mailowej szefa KPRM Michała Dworczyka to tylko jeden z takich ataków, bo jak ujawniają media, „skala jest poważna” i ofiarą hakerów padło wiele ważnych osób w państwie.

Ataki hakerskie na polityków. Czy to już cyber inwazja na Polskę?

Jak przypomina Polsat News, 10 czerwca Prokuratura Okręgowa w Warszawie wszczęła śledztwo po ataku na skrzynkę mailową Michała Dworczyka i skrzynkę jego żony. Polityk zapewnia, że na jego elektronicznej poczcie nie znajdowały się żadne tajne informacje. Śledztwo pod nadzorem prokuratury będzie prowadziła Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego.

Premier zwrócił się w poniedziałek wieczorem do marszałek Sejmu o zwołanie posiedzenia Sejmu w trybie niejawnym, aby przedstawić skalę ataków cybernetycznych, które dotknęły Polskę. Mam nadzieję, że będzie to możliwe w tym tygodniu - ujawnił rzecznik rządu Piotr Müller w "Graffiti" na antenie Polsat News.

Dworczyk potwierdził również, że „nadal prowadzone są ataki na konta jego rodziny w różnych kanałach komunikacji”. Mają dotyczyć nawet jego dzieci. Dodał, że za pośrednictwem rosyjskiej platformy Telegram do opinii publicznej w Polsce przekazywane są wiadomości i informacje, które zostały wykradzione w wyniku ataku hakerskiego. Zwrócił jednak uwagę, że wciąż nie wiadomo kto odpowiada za te ataki hakerskie.

Czytaj także
Przeczytaj więcej