18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

na bogato

Tak państwo zarabia na koronawirusie! Polacy płacą miliony złotych

26.07.2020  17:54
Miliony z kar od sanepidu. Państwo zarabia na epidemii
Miliony z kar od sanepidu. Państwo zarabia na epidemii Fot: Mateusz Morawiecki/Twitter

Polacy zapomnieli o zagrożeniu, a SARS-COV-2 znów rozszalał się w Polsce. Policja i sanepid ścigają łamiących kwarantannę. Państwo ukarało tysiące osób.

Koronawirus szaleje w Polsce. W niedzielę 26 lipca mieliśmy już 43 tysiące zakażonych SARS-COV-2, z czego aż 1671 osób zmarło. Choć znowu odnotowujemy rekordowe wyniki, premier Mateusz Morawiecki przekonuje, że mamy epidemię pod kontrolą.

W kwarantannie pozostaje ponad 93 tysiące osób (stan na niedzielę), w szpitalach przebywa ponad 1600 osób z COVID-19. Tymczasem Polacy zapomnieli o wirusie i za nic mają zagrożenie i obostrzenia. A państwo zarabia.

Miliony z kar od Sanepidu

Jak informuje GIS, od początku epidemii za łamanie kwarantanny sanepid ukarał już 4,5 tysiąca osób. Z tego tytułu do państwowej kasy wpłynąć powinno aż 21,5 miliona złotych!

Za wyjście z mieszkania mimo zakażenia koronawirusem czy spacer podczas obowiązkowej kwarantanny łącznie ukarano niemal 4 478 osób

- powiedział TVN24 rzecznik Głównego Inspektoratu Sanitarnego, Jan Bondar.

Tylko w dniach 6-12 lipca za łamanie kwarantanny ukarano aż 82 osoby. Najwyższa kara nałożona przez Sanepid to 30 tysięcy złotych. Osoba ukarana musi wpłacić grzywnę niemal natychmiast - ma na to 7 dni. Zrobić to powinna, nawet jeśli zamierza się odwołać. Może jednak liczyć na ulgę - Sanepid przewiduje rozkładanie kar na raty, a szczęśliwcy mogą doczekać się umorzenia.

Przeczytaj więcej
Komentarze