18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

dzieci zagrożone

Eksplozja w szkole podstawowej. Trzy osoby ranne

Emilia Waszczuk
24.02.2020  07:39
Eksplozja w szkole podstawowej. Trzy osoby ranne
Eksplozja w szkole podstawowej. Trzy osoby ranne Fot: Shutterstock

Niebezpieczne zajście w szkole podstawowej nr 10 w Tarnobrzegu. W czasie dni otwartych, w niedzielę, doszło tam do eksplozji. Poszkodowane zostały trzy osoby.

Około godziny 13.30 w niedzielę służby otrzymały informację o eksplozji w szkole podstawowej nr 10 w Tarnobrzegu. Na miejsce udały się aż trzy zastępy straży pożarnej. Interweniowało też pogotowie ratunkowe.

W weekend w placówce zorganizowane zostały dni otwarte. W ich ramach przygotowano m.in. pokaz chemiczny, jak się okazało, nieudany i przez to bardzo niebezpieczny.

Do wybuchu doszło podczas przygotowywania mieszaniny fotobłyskowej

– powiedział mł. bryg. Jacek Widuch, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Tarnobrzegu (korso24.pl).

W wybuchu poszkodowane zostały trzy osoby. W najpoważniejszym stanie jest nauczycielka odpowiedzialna za pokaz. Kobieta ma poparzoną twarz i ręce, została przewieziona do szpitala. Obrażenia odniosła też inna nauczycielka, która asystowała przy pokazie, oraz jedna z uczennic szkoły.

Czytaj także
Przeczytaj więcej