18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Gwiazdy wspierają lesbijki i gejów

Tęczowy piątek znowu w szkołach. Szykuje się wojna o LGBT?

16.10.2019  15:09
Gwiazdy wspierają LGBT w szkołach - tęczowy piatek powraca
Gwiazdy wspierają LGBT w szkołach - tęczowy piatek powraca Fot: Foto Olimpik/REPORTER/East News

„Tęczowy piątek” w szkołach powraca. Kampania Przeciw Homofobii chce, aby akcja ruszyła w przyszłym tygodniu i w placówkach edukacyjnych odbył się dzień poświęcony LGBT. Wydarzenie popierają polskie gwiazdy takie jak Majka Jeżowska, Jacek Poniedziałek i Małgorzata Rozenek.

„Tęczowy piątek” po raz czwarty w polskich szkołach. Organizatorzy akcji podkreślają jak wielu uczniów LGBT ma myśli samobójcze i depresję, doświadcza przemocy w szkole i potrzebuje gestów solidarności. Można się spodziewać, że MEN tak jak w ubiegłym roku, będzie przestrzegać szkoły i grozić postępowaniami dyscyplinarnymi, jeśli placówka edukacyjna weźmie udział w kampanii.

„Tęczowy piątek” jest promowany przez spot, w którym gwiazdy czytają listy od młodzieży LGBT. Pojawiają się w nim m.in. Jacek Poniedziałek, Małgorzata Rozenek, Jerzy Radziwiłowicz i Julia Kamińska.

Na 9 dni przed przypadającym na 25 października Tęczowym Piątkiem do sieci trafił spot „Stoję po stronie młodzieży”, w którym osiem znanych osób czyta fragmenty listów napisanych przez młodzież LGBT. Zbliżenia na gwiazdy mieszają się z ujęciami twarzy młodych gejów, lesbijek, osób biseksualnych i transpłciowych, dla których dramatyczne historie z listów to codzienność. W ten sposób KPH chce uczynić głos młodych słyszalnym, tak by dotarł do rodziców i dorosłych - pisze KPH na swojej stronie internetowej.

Kampania Przeciw Homofobii i "Tęczowy Piątek" - spot wideo:

Przeczytaj więcej
Komentarze