18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Dawki nie będzie, koniec

Padły dostawy szczepionek. Terminy szczepień zagrożone

Wojciech Kozicki
15.05.2021  10:09
Terminy szczepień padły, szczepionki Johnson & Johnson nie doszły
Terminy szczepień padły, szczepionki Johnson & Johnson nie doszły Fot: WOJCIECH STROZYK/REPORTER/East News

Terminy szczepień na COVID-19 w Polsce zagrożone. Rządowa Agencja Rezerw Strategicznych zdecydowanie ogranicza dostawy szczepionek Johnson & Johnson. Punkty szczepień będą musiałY odmawiać szczepienia w umówionych terminach.

Program szczepień w Polsce chwieje się jak pijany wuj na weselu po oczepinach, a terminy szczepień są zagrożone. Jak ujawnia RMF FM, Rządowa Agencja Rezerw Strategicznych zdecydowanie ogranicza dostawy szczepionek Johnson & Johnson. Niestety, placówki nie będą mogły zaproponować innych terminów, bo ”nie wiadomo kiedy preparaty J&J dotrą w zamówionej liczbie”. Z zamówionych na najbliższy tydzień 378 tysięcy dawek szczepionki J&J dotrze do naszego kraju zaledwie jedna trzecia.

Dostawy szczepionek Johnson & Johnson zmniejszone, terminy szczepień zagrożone

Do tej pory, gdy brakowało szczepionek danej firmy, Rządowa Agencja Rezerw Strategicznych proponowała preparaty innych producentów i terminy szczepień nie były zagrożone. Tym razem sytuacja robi się dramatyczna, ponieważ nie zaproponowano żadnej alternatywy. Agencja wyjaśnia, że sytuacja wynika z opóźnień w dostawach preparatu Johnson & Johnson do naszego kraju, a sprawa nie ma związku z niedawną ogólnopolską akcją "Zaszczep się w majówkę". Centrum Informacyjne Rządu jest bezradne, zrzuca winę na producentów i przeprasza za zaistniałe problemy.

Przykładowo, do Punktu Szczepień Powszechnych na Stadionie Powiatowym w wielkopolskiej Pile miało dotrzeć 1200 zamówionych dawek szczepionki. W praktyce dawek będzie jedynie 100.

Nie otrzymamy żadnej innej szczepionki dla tych pacjentów i tym samym nie możemy zapewnić im jakiegokolwiek innego terminu. Dopiero w czerwcu, gdy dostaniemy nowe dostawy – ujawnia Szymon Kozłowski, kierownik Punktu Szczepień Powszechnych na Stadionie Powiatowym w wielkopolskiej Pile. (rmf24.pl)

Czytaj także
Przeczytaj więcej