18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

jest źle, będzie gorzej

Tsunami zakażeń w Polsce. KORONAWIRUS NAS ZMIECIE

Emilia Waszczuk
04.11.2020  07:30
Koronawirus w Polsce. Nadciąga tsunami
Koronawirus w Polsce. Nadciąga tsunami Fot: danielmarin/Shutterstock

Ministerstwo Zdrowia zmienia zasady - będzie więcej testów na koronawirusa SARS-COV-2, a tym samym więcej pozytywnych wyników. Zrzucą wszystko na protesty?

Ministerstwo Zdrowia zmienia zasady testowania i sposób naliczania nowych zakażeń. Już w najbliższych dniach powinniśmy spodziewać się wielkiej fali w koronawirusowych statystykach. I nie, nie będzie to winą strajku kobiet.

Jak wyliczyli eksperci, tłumne protesty faktycznie mogą przynieść wzrost nowych zakażeń. Według prognoz może to być do 5 tysięcy dodatkowych diagnoz dziennie. Zanim jednak je otrzymamy, zaleje nas tsunami związane ze zmianą zasad testowania.

Koronawirus rozniesie Polskę? Będzie lawina zakażeń

Ministerstwo Zdrowia zdecydowało, by włączyć do statystyk wyniki testów antygenowych. Dotąd jedynym badaniem, które uznawano za podstawę w diagnozie był test PRC, w którym analizowano próbkę wymazową z nosogardzieli.

Teraz do statystyk włączone będą także szybkie testy antygenowe, w których podstawą do badań będzie próbka krwi. Testy te mogą wskazać zakażenie nawet po 10-30 minutach od wykonania!
Ministerstwo Zdrowia zdecydowało, by wykonywać je głównie w szpitalach na SOR i w izbach przyjęć, by szybko odizolować potencjalnie zakażonych koronawirusem pacjentów.

Czytaj także
Przeczytaj więcej