18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Farsa?

Zmienią testy na koronawirusa. Lekarz zdiagnozuje COVID-19... online

05.09.2020  17:27
Zmienią testy na koronawirusa. Lekarz zdiagnozuje COVID-19... online
Zmienią testy na koronawirusa. Lekarz zdiagnozuje COVID-19... online Fot: Piotr Molecki/East News

Testy na koronawirusa ulegną znacznej zmianie. Ministerstwo Zdrowia zapowiada rewolucję, Polacy są sceptyczni. Patrząc na formę kierowania na testy, nie sposób im się dziwić. Lekarze będą to robić... przez aplikację.

Testy na koronawirusa zmienią się zupełnie. Teraz lekarze będą mieli nowe możliwości kierowania pacjentów do dalszej, pandemicznej diagnostyki. Zlecanie badań w kierunku COVID-19 ma się odbywać przez... aplikację gabinet.gov.pl.

Tego jeszcze nie było! Koronawirus od początku pokazuje nam, jak bardzo ludzie potrafią zmieniać obecny wygląd cywilizowanego świata, jeśli tylko zajdzie taka potrzeba. Jeszcze w marcu okazało się, że zupełnie niepotrzebnie chodziliśmy na lekarskie wizyty, bowiem da się leczyć także przez telefon. Teraz pójdziemy krok dalej - będzie można rozpoznawać COVID-19 przez aplikację.

Testy na koronawirusa od początku pandemii w Polsce wzbudzają duże emocje. Przede wszystkim ich ilość była powodem społecznych wzburzeń. Teraz najpewniej dojdzie do ogromnych emocji przez formę zlecania testów.

Testy na koronawirusa i nowe zasady

O zmianach w kierowaniu na testy poinformował PAP w sobotę rzecznik Ministerstwa Zdrowia Wojciech Andrusiewicz. Z całą pewnością miała to być decyzja rewolucyjna, ułatwiająca życie pacjentom i lekarzom.

Ministerstwo Zdrowia uruchomiło w ramach aplikacji gabinetowej na stronie gabinet.gov.pl funkcjonalność kierowania na testy związane z koronawirusem dla lekarzy podstawowej opieki zdrowotnej

- informował rzecznik.

Według Ministerstwa Zdrowia ma to docelowo zwiększyć efektywność wykorzystania personelu medycznego i infrastruktury. Taka strategia ma być również związana m.in. z tym, że w okresie jesienno-zimowym przyjdzie nam mierzyć się nie tylko z COVID-19, ale także infekcjami, które zwykle pojawiają się o tej porze roku. 

Było to również reakcją na apele lekarzy, którzy obawiają się o swoje bezpieczeństwo. Kolegium Lekarzy Rodzinnych w Polsce w piśmie do Ministerstwa Zdrowia wskazywało m.in., że nieuzasadniony jest wymóg osobistego badania fizykalnego pacjenta przed zleceniem diagnostyki laboratoryjnej w kierunku SARS-CoV2. 

Nieźle zmienia się ta nasza medycyna...

logo Tu się dzieje