18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Koronaparty

Tłumy na pasterkach. Obostrzenia totalnie olano

25.12.2020  17:39
Pasterka w Polsce
Pasterka w Polsce Fot: MAREK BEREZOWSKI/REPORTER

Pasterka była zawsze najważniejszym wydarzeniem Wigilii. Wydawać by się mogło, że w dobie pandemii ludzie nie ruszą masowo do kościołów - nic bardziej mylnego. Przy Sanktuarium Maryjnym na Wiktorówkach zgromadził się tłum. Obostrzeń nie przestrzegał praktycznie nikt.

Pasterka zawsze była fantastycznym, polskim zwyczajem. Niestety, w dobie pandemii mogłoby się wydawać, że ludzie nie ruszą do kościołów - było odwrotnie. W niektórych miejscach ludzie gromadzili się tak przed jak i w kościele. 

Pasterka tłumna jak zawsze

Przy Sanktuarium Maryjnym na Wiktorówkach zgromadził się najprawdziwszy tłum. Niedawno rząd zakazał spotykania się w Sylwestra oraz zapowiedział wprowadzenie kwarantanny narodowej od 28 grudnia. Nowe obostrzenia nie dotykają jednak kościołów. Tak natomiast wciąż pojawiają się bardzo wiele osób.

Po opublikowaniu zdjęć z okolicy Sanktuarium w internecie - w komentarzach zawrzało. Mnóstwo osób, które w czasie Świąt ograniczyło spotkania z rodziną i przyjaciółmi z uwagi na kwestie bezpieczeństwa - poczuło wielkie oburzenie.

Dystans niezachowany, maseczki najprawdopodobniej pod nosem lub na brodzie, a potem się dziwią, że epidemia się rozwija i nie można tam jechać.

I dzikie tłumy. Widzę, że Kościół w Polsce jak zwykle ponad prawem i zdrowym rozsądkiem.

Na sylwestra wyjechać nie można, ale gromadzić się w kościele lub pod już tak. To jest po prostu chore

- grzmieli użytkownicy Facebooka.

Pozostaje pytanie, czy ktokolwiek poza koronawirusem wyciągnie konsekwencje z tego zachowania. 

Czytaj także
Przeczytaj więcej
Komentarze