18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Szkodzi zdrowiu!

To koniec z Internetem w szkołach? Nowy wniosek w Sejmie

Bartłomiej Ciepielewski
27.10.2021  11:22
Zakaz WiFi w szkołach
Zakaz WiFi w szkołach Fot: Syda Productions/Shutterstock

Do Sejmu trafiła właśnie petycja zakazująca używania WiFi na terenie szkół, szpitali, domów dziecka oraz przedszkoli. Autorzy wniosku przekonują, że bezprzewodowy Internet ma szkodliwy wpływ na zdrowie.

Anonimowi wnioskodawcy dostarczyli do sejmowej Komisji do Spraw Petycji wniosek o wyłączenie WiFi w szkołach, szpitalach, przedszkolach i domach dziecka. Jak twierdzą, routery "wytwarzają sztuczne promieniowanie mikrofalowe, które ma bardzo szkodliwy wpływ na zdrowie ludzi, a w szczególności dzieci, osób chorych i starszych".

WiFi szkodzi zdrowiu?

Autorzy petycji chcą, by złamanie zakazu wiązało się z grzywną w wysokości 100 złotych za dzień korzystania z WiFi w danej placówce. Zdaniem wnioskodawców bezprzewodowy Internet przyczynia się do depresyjnych nastrojów, bólów zatok, nerwiaków, zaburzeń koncentracji, a nawet nowotworów mózgu.

Radiozet przypomina, że badania naukowe przeczą jakiejkolwiek szkodliwości WiFi. Emitowane przez routery promieniowanie jest nieszkodliwe, a znacznie  większą dawkę pochłaniają między innymi osoby rozmawiające przez telefon. Podobne badania przeprowadziło WHO, wykazując, że nawet większe od routerów promieniowanie nie wpływa negatywnie na nasze zdrowie.

Petycję do władz może składać każdy obywatel, lecz nie oznacza to jeszcze, że projekt wejdzie w życie. Zakaz Internetu przypadnie do gustu politykom?