18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Dziennikarz walczy z chorobą

Tomasz Lis OTARŁ SIĘ O ŚMIERĆ - miał kolejny udar. Poruszający wpis

13.10.2022  10:55
Tomasz Lis przeszedł czwarty udar
Tomasz Lis przeszedł czwarty udar Fot: Grzegorz Banaszak/REPORTER, Twitter lis_tomasz

O swoim kolejnym, czwartym już udarze Tomasz Lis poinformował na Twitterze. „Podobno już żyję, choć w nocy to nie było takie pewne”, napisał.

Jeszcze w ten weekend Tomasz Lis przebiegł maraton w Chicago i zdawało się, że z jego zdrowiem jest coraz lepiej.

6 największych maratonów świata na rozkładzie. A prawie trzy lata temu usłyszałem, że być może o życiu na wózku będę mógł pomarzyć

- napisał wówczas w mediach społecznościowych Tomasz Lis.

Lis ukończył więc tzw. World Marathon Majors, czyli zaliczył sześć najważniejszych maratonów na świecie – w Tokio, Berlinie, Londynie, Bostonie, Chicago i Nowym Jorku. Przed nim dokonało tego tylko 70 innych Polaków.

Tomasz Lis przeżył czwarty udar

Wcześniej dziennikarz przetrwał już trzy udary i zapewniał, że stosował się do zaleceń lekarzy. „Gdy biegłem swój rekordowy maraton, tętno nie spadało mi poniżej 200 uderzeń na minutę. Dziś zgodnie z rozkazami lekarzy pilnowałem, by nie przekraczało 170”, pisał. To jednak nie ustrzegło go przed kolejnym udarem.

Miałem udar. Jestem na erce udarowej jednego z warszawskich szpitali. Podobno już żyję, choć w nocy nie było to takiej pewne. Co dalej zdecydują lekarze. Wszystkich pozdrawiam.

- napisał w poruszającym wpisie Tomasz Lis.

Redaktorowi Lisowi życzymy jak najszybszego powrotu do zdrowia!

Czytaj także