18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Dziennikarz w szpitalu

Dramat Lisa. Nowe informacje o stanie zdrowia

Wojciech Kozicki
10.01.2020  10:25
Tomasz Lis w szpitalu - czeka go rehabilitacja po udarze?
Tomasz Lis w szpitalu - czeka go rehabilitacja po udarze? Fot: Twitter/Tomasz Lis

Tomasz Lis nadal przebywa w szpitalu, a w internecie pojawiły się nowe informacje na temat jego stanu zdrowia. Okazuje się, że dziennikarz nadal nie może opuścić placówki medycznej i czeka go trudna rehabilitacja!

Tomasz Lis, który pracuje jako naczelny „Newsweeka”, w połowie grudnia trafił do Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Olsztynie. Wciąż oficjalnie nie podano, dlaczego legendarny dziennikarz musiał być hospitalizowany, ale nieoficjalnie mówi się, że przeszedł udar mózgu. Media donoszą , że nadal przebywa na oddziale intensywnej terapii.

Niestety nie będę mógł wziąć udziału w „marszu tysiąca tóg”. Wprawdzie po kilku tygodniach znowu umiem już chodzić, ale nie mam rtogu, a przede wszystkim zgody na wyjście ze szpitala choćby na godzinę. Ale będę z protestującymi sercem i myślami – poinformował Tomasz Lis na Twitterze. (pisownia oryginalna).

Ten wpis może być potwierdzeniem, że Lis przeszedł udar. Niedawno jego żona Hanna Lis wspomniała, że życie uratowali mu lekarze z oddziału neurologii we wspomnianym szpitalu. Gdy dziennikarz trafił na oddział, "Super Express” donosił, że Tomasz Lis jest rozintubowany, „kontaktuje, wie kim jest, ma świadomość, ale może nastąpić udar wtórny".

Rocznie ok. 75 tys. Polaków - także młodych - doznaje udaru mózgu. Właściwa rehabilitacja po udarze wielu z nich może przywrócić do życia społecznego i zawodowego. Im wcześniej zostanie rozpoczęta, tym lepsze efekty można uzyskać - radzi poradnikzdrowie.pl

Przeczytaj więcej
Komentarze