18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Sanepid działa

Ksiądz z Torunia ma koronawirusa. Kościół poddano dezynfekcji

22.04.2020  18:18
Ksiądz z Torunia ma koronawirusa. Kościół poddano dezynfekcji
Ksiądz z Torunia ma koronawirusa. Kościół poddano dezynfekcji Fot: Yeti studio/Shutterstock

Toruń zaniemówił. Jeden z księży pełniący posługę kapłańską w tym mieście, zachorował na koronawirusa. Sanepid musiał działać natychmiast. 

Toruń jest w szoku. Jeden z księży z parafii pw. św. Maksymiliana Kolbego przeszedł test na zakażenie koronawirusem i okazało się, że faktycznie choruje na COVID-19. W związku z tym współpracujący z nim kapłani również zostali poddani kwarantannie. 

Toruń: Ksiądz miał koronawirusa

Stan chorego księdza jest dobry, ale mimo to przebywa on w szpitalu. Natomiast nie wiadomo, czy objęci kwarantanną koledzy po fachu się od niego zarazili, czy mają tyle szczęścia, żeby uniknąć choroby. Kościół pw. św. Maksymiliana Kolbego został poddany dezynfekcji zgodnie z zarządzeniem sanepidu.

Posługę duszpasterską w tej świątyni pełnią aktualnie księża z zewnątrz. Nie wiadomo jednak z iloma osobami stykał się poprzedni zespół kapłanów.

Parafia jest w kontakcie z sanepidem i w trosce o bezpieczeństwo wiernych postępuje zgodnie z wytycznymi sanitarno-epidemiologicznymi. Prosimy o modlitwę w intencji wszystkich chorych w naszej diecezji oraz o ustanie epidemii

- informuje ks. Paweł Borowski rzecznik Kurii Diecezjalnej Toruńskiej.

Miejmy nadzieję, że jak najmniej osób ucierpi na tej dramatycznej sytuacji. 

logo Tu się dzieje