18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Pozwoli Polakom zamoczyć

Rydzyk powiększa sobie interes. Będzie uzdrawiał

Wojciech Kozicki
09.05.2022  12:35
Toruń. Nowy biznes Rydzyka - termy i balneologia od Lux Veritatis
Toruń. Nowy biznes Rydzyka - termy i balneologia od Lux Veritatis Fot: Tomek Michalak/REPORTER/East News

Tadeusz Rydzyk w swoim życiu miał w rękach niejeden niezły interes i nie musi się martwić jak dociągnąć do pierwszego. Członek zakonu Redemptorystów wchodzi jednak w biznes coraz głębiej. Powstaną Termy Toruńskie, a dyrektor Radia Maryja zajmie się spa i balneologią.

Geotermia, Radio Maryja, Lux Veritatis, Wyższa Szkoła Kultury Społecznej i Medialnej, dewocjonalia, Telewizja Trwam… to tylko niektóre z biznesów Tadeusza Rydzyka, ale to nie koniec. Jak ujawnia „Gazeta Wyborcza”, fundacja Rydzyka jeszcze w maju 2022 roku chce przyłączyć jego ciepłownię geotermalną do sieci miejskiej. Finalnie celem Rydzyka są Termy Toruńskie - zespół basenów oraz hotel przy kościele i szkole w Porcie Drzewnym.

Termy Rydzyka. Będzie gorąco w Toruniu!

Tego nikt się nie spodziewał, ale Rydzyk może otworzyć swoje własne spa i parać się balneologią (z łac. balneum – kąpiel, łaźnia), czyli dziedziną medycy uzdrowiskowej, zajmującej się m.in.  badaniem leczniczych właściwości wód podziemnych. Portal Property News zapowiada, że Rydzyk będzie chciał intensywnie wykorzystywać zalety lecznicze gorących wód w Toruniu, m.in. pomagając na schorzenia dematologiczne.

W sąsiedztwie powstanie drugi budynek, czyli hotel. Na czterech poziomach pomieści 101 pokoi - 95 dwuosobowych, cztery "jedynki" oraz dwa dwuosobowe apartamenty. Jednorazowo będzie mógł przyjąć 198 gości. W planach są też część restauracyjna i konferencyjna. Hotel będzie miał 3,9 tys. m kw. powierzchni użytkowej. Nie wiadomo jeszcze, ile gwiazdek otrzyma, o kategoryzację występuje się dopiero po zakończeniu budowy – zapowiada toruńska „Gazeta Wyborcza”.

Fundacja Lux Veritatis dostała pozwolenie na budowę Term już w 2012 roku. Aquapark Rydzyka zapowiadany jest jako „zespół basenów, saun i gabinetów spa, z częścią gastronomiczną” o powierzchni prawie 9,5 tys. m kw.

Cieszę się, że jesteśmy już na końcowym etapie prac w toruńskiej ciepłowni geotermalnej. Mam nadzieję, że w maju ciepłownia zostanie już odebrania i ciepło do miasta będzie przesyłane. Toruń będzie jednym z pierwszych miast, gdzie czysta energia geotermalna będzie zastosowana - zapowiedziała w TV Trwam Lidia Kochanowicz-Mańk, dyrektor finansowy fundacji Lux Veritatis.

logo Tu się dzieje