18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

:o

Trąby apokalipsy w Krakowie?! Tajemnicze dźwięki rozdarły miasto

21.12.2020  14:59
Trąby apokalipsy w Krakowie
Trąby apokalipsy w Krakowie Fot: IgorZh/Shutterstock

Trąby apokalipsy zabrzmiały w Krakowie?! Tajemnicze dźwięki dosłownie rozdarły byłą stolicę Polski. Mieszkańcy są przerażeni, szukają pomocy.

Jesteśmy zgubieni? Czy to możliwe, że wczoraj w Krakowie zabrzmiały... trąby apokalipsy? Mieszkańcy stolicy Małopolski usłyszeli dziwne dźwięki, które mocno ich zaniepokoiły. Z tej przyczyny chwycili za telefony, nagrali osobliwe zjawisko i szukając pomocy - wrzucili je do sieci. Z łatwością można odnaleźć nagrania przerażonych mieszczan.

Powstało już kilka teorii dotyczących źródła tych dźwięków. Trąby apokalipsy to jedna z możliwości, która w odchodzącym roku 2020 chyba nikogo nie powinna zdziwić, ale o tym pod koniec naszego artykułu. Być może odgłosy te to jedynie dźwięki wypuszczanej pary z elektrociepłowni i to, co słyszeli mieszkańcy Krakowa oraz okolic (np. Wieliczki) było po prostu czyszczeniem kominów?

Trąby apokalipsy w Krakowie?!

Odgłosy przypominają nieco dźwięki regularnego upuszczania sprężonego powietrza - to może być więc całkiem prawdopodobna wersja. Inni wspominają również o awarii ciepłociągu MPEC, przez którą część mieszkańców Płaszowa pozbawiona jest czasowo ogrzewania swoich mieszkań. Jest ona spowodowana nieszczelnością rurociągu, więc też może wydawać niepokojące dźwięki.

Co, jednak jeśli dźwięki nie mają racjonalnego, przyziemnego wytłumaczenia? Niektórzy sądzą, że dźwięki miały związek z przelatującym w pobliżu Ziemii meteorytem. Inni są przekonani, że to właśnie dzisiaj, zgodnie z przepowiednią Majów, która miała mylnie dotyczyć roku 2021 - zakończy się nasza kosmiczna, planetarna wędrówką i to z całą pewnością były trąby apokalipsy.

Tymczasem NASA potwierdza, że dziś na niebie dojdzie do niesamowitego wydarzenia. Jowisz i Saturn utworzą na niebie tak zwaną Wielką Koniunkcję, czyli z punktu widzenia ziemskiego obserwatora nałożą się na siebie, tworząc jedną jasną planetę. Czy to będzie miało dla nas jakieś konsekwencje? Zapewne nocą się o tym przekonamy... 

Czytaj także
Przeczytaj więcej