18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Potworny bilans utonięć

Tragedia nad Bałtykiem. Wiele osób utonęło

Wojciech Kozicki
18.07.2021  13:45
Kolejne utonięcia na Pomorzu. Tragiczny bilans utonięć w 2021 roku
Kolejne utonięcia na Pomorzu. Tragiczny bilans utonięć w 2021 roku Fot: MICHAL SWIDERSKI/REPORTER - zdjęcie ilustracyjne

Liczba utonięć w 2021 roku w Polsce prawdopodobnie będzie rekordowa. Niestety, nad Bałtykiem odnotowano właśnie kolejne utonięcia, a jedna osoba wciąż jest poszukiwana. Dlaczego kąpali się przy czerwonej fladze?

Bilans utonięć w Polsce w 2021 roku jest tragiczny, a czarna seria wciąż trwa. W ciągu ostatniej doby na Pomorzu utonęły cztery osoby w wieku od 19 do 59 lat. Informację o zgonach potwierdził w niedzielę rzecznik prasowy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Gdańsku podinsp. Maciej Stęplewski.

Kolejne utonięcia w Polsce. Czarna seria nad Bałtykiem

Jak podają służby, w sobotę w Kątach Rybackich utonął w 50-latek. W Krynicy Morskiej Bałtyk zabrał na zawsze 59-letniego Ukraińca. Zgodnie z informacjami Radia ZET, 53-latek z Warszawy został wyciągnięty na brzeg przy plaży na Wyspie Sobieszewskiej. Mimo podjętej akcji ratowniczej, nie udało się utrzymać go przy życiu.

Okazuje się, że mężczyźni sami prosili się o śmierć. Służby potwierdziły, że kąpali się przy czerwonej fladze, która została wywieszona z powodu bardzo wysokich fal.

Do tragedii doszło także w Pucku, gdzie utonął 19-latek. "Wciąż trwają poszukiwania 21-latka, który w sobotę poszedł kąpać się w morzu w Jastrzębiej Górze – podaje radiozet.pl.

Służby wciąż, niestety jak widać bezskutecznie, przypominają, by kąpać się jedynie w wyznaczonych miejscach, nie wchodzić do wody po alkoholu lub środkach odurzających, a także, by nosić kapok, nie skakać do wody w nieznanych miejscach, nie wypływać za daleko od brzegu i nie wbiegać rozgrzanym do wody. Nie powinno się też pływać bezpośrednio po posiłku.

Czerwona flaga, ogromne fale, ludzie beztrosko wchodzą do Bałtyku, aby popływać. Sporo akcji ratowniczych, poszukiwawczych i niestety utonięć. Tak niestety wyglądała sobota nad polskim morzem. Na nic apele, brak respektu do wody – pisze Remiza.pl na Twitterze.