18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Noworodek ma obrażenia!

Tragedia podczas przecinania pępowiny. Dziecko w stanie ciężkim

Wojciech Kozicki
03.11.2022  12:24
Tragedia podczas przecinania pępowiny. Dziecko w stanie ciężkim
Tragedia podczas przecinania pępowiny. Dziecko w stanie ciężkim Fot: Jan A. Nicolas/East News - zdjęcie ilustracyjne

Tragedia i straszny wypadek na porodówce. W szpitalu w Kępnie doszło do nieszczęścia podczas odcinania pępowiny. Noworodek spadł na podłogę i doznał poważnych urazów. W jakim obecnie jest stanie? Szpital wydał oświadczenie.

Tragiczne wydarzenia podczas odcinania pępowiny na porodówce w szpitalu w Kępnie w Wielkopolsce.  Noworodek odniósł poważne obrażenia podczas odcinania pępowiny. Jak informuje rmf24.pl, dziewczynka spadła ze stołka, na którym położyły ją położne. Zastępca dyrektora ds. medycznych w kępińskim szpitalu lekarz Zbigniew Bera przekazał mediom, że dziecko ma urazy twarzoczaszki.

Noworodek ucierpiał podczas odcinania pępowiny w Kępnie

Jak ujawniono, pępowina była za krótka i po porodzie nie dało się położyć dziecka na brzuchu matki. Gdy położono dziecko na stoliku, matka poruszyła się i pociągnęła dziecko, które wpadło do pojemnika znajdującego się kilkadziesiąt centymetrów niżej.

Przepraszamy rodziców noworodka, że tego typu zdarzenie mało miejsce i wierzymy, że sytuacja zakończy się dla nich pomyślnie- przekazał Zbigniew Bera.

Wiadomo również, że dziewczynka przyszła na świat w czasie porodu siłami natury 31 października. Obecnie przebywa na oddziale neonatologicznym szpitala w Ostrowie Wielkopolskim. Trwają badania dziewczynki, a jej stan jest stabilny. Portal edziecko informuje natomiast, że „gdy noworodek uderzył o twarde podłoże, jego stan był ciężki”.

logo Tu się dzieje