18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Zwłoki dryfowały przy brzegu

Tragedia w Rozewiu. Kolejne utonięcie w Bałtyku

Wojciech Kozicki
29.07.2021  20:49
Bilans utonięć w 2021 roku rośnie. Tragedia w Rozewiu, młody mężczyzna wyłowiony martwy z wody
Bilans utonięć w 2021 roku rośnie. Tragedia w Rozewiu, młody mężczyzna wyłowiony martwy z wody Fot: MICHAL SWIDERSKI/REPORTER/East News - zdjęcie ilustracyjne

Tragedia w Rozewiu nad Bałtykiem w województwie pomorskim. Z morza wyłowiono ciało młodego mężczyzny, które dryfowało niedaleko brzegu. Czy to jego służby poszukiwały od kilku dni?

Bilans utonięć w 2021 roku jest coraz bardziej tragiczny i zapewne padnie makabryczny rekord. Tymczasem w czwartek w godzinach przedpołudniowych służby otrzymały informację, że w Rozewiu nad Bałtykiem zauważono zwłoki dryfujące w morzu kilkanaście metrów od brzegu. Na interwencję do Rozewia udał się zastęp JRG z Pucka oraz dwa zastępy OSP z Chłapowa.

Znowu utonięcie w Bałtyku. Tragedia w Rozewiu

Strażacy wyciągnęli z wody ciało młodego mężczyzny i potwierdzono, że był martwy. Kpt. Krzysztof Minga w rozmowie z WPpoinformował, że to prawdopodobnie zaginiony 22-latek z Częstochowy. Poszukiwano go od kilku dni, gdy wszedł do wody z 55-letnim ojcem, który także zginął w Bałtyku.

Zabezpieczono ślady i sporządzono dokumentację fotograficzną. Trwają czynności zmierzające do ustalenia tożsamości mężczyzny – informuje sierż. Monika Mularska z puckiej policji.

Wp.pl podaje, że od początku tygodnia doszło już do 7 zgonów tego typu. W tym roku utonęło już w Polsce 219 osób. Rządowe Centrum Bezpieczeństwa nieustannie przypomina, żeby pływać tylko w wyznaczonych miejscach, nigdy nie wchodzić do wody po alkoholu lub środkach odurzających, a także, aby wkładać kapok, będąc na łódce, kajaku bądź rowerze wodnym. Nie wolno też skakać do wody w nieznanych miejscach, nie wbiegać rozgrzanym do wody, nie wypływać za daleko od brzegu, nie wchodzić do wody bezpośrednio po posiłku.