18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Zabójcza praca

Tragedia w czasie żniw. Rolnik wpadł pod koła kombajnu

27.07.2022  08:17
Śmiertelny dramat w polu
Śmiertelny dramat w polu Fot: Stanislaw Bielski/REPORTER

Praca to sprawa szczytna, ale nie zawsze bezpieczna. W te wakacje doszło do najprawdziwszej tragedii, kiedy pracowity rolnik wpadł pod koła kombajnu. Trudno nawet wyobrazić sobie, do czego tam doszło.

Praca to bez wątpienia jedna z ważniejszych spraw w życiu człowieka. Pomimo tego, że wpływa na nasze przetrwanie, nigdy nie warto za nią oddawać życia. Z ogromną rozpaczą musi się obecnie mierzyć rodzina pewnego polskiego rolnika.

Śmiertelny dramat w polu

Tragedia wydarzyła się na polu w miejscowości Zabrzeż k. Nowego Sącza w woj. małopolskim. 66-letni rolnik wpadł pod koła kombajnu zbierającego zboże na jego polu. Pomimo długiej reanimacji mężczyzny nie udało się uratować. Policjanci ustalają przyczyny i okoliczności śmiertelnego wypadku. Pojazd prowadził w czasie żniw inny, 43-letni mężczyzna.

Jak poinformowała PAP rzeczniczka sądeckiej policji Aneta Izworska, "decyzją prokuratora ciało 66-latka zostało zabezpieczone do badań sekcyjnych". Izworska podkreśliła, że 43-letni operator kombajnu był trzeźwy, ale nie miał uprawnień niezbędnych do prowadzenia kombajnu zbożowego.

Podczas pracy w polu należy z całą pewnością zachować szczególną ostrożność, zwłaszcza jeśli towarzyszą nam różnego rodzaju ciężkie sprzęty. Policja co roku w czasie żniw o to apeluje.

Podczas prac polowych szczególną uwagę należy zwrócić na najmłodsze dzieci, które często bawią się na podwórku przy znajdujących się tam maszynach rolniczych, lub też uczestniczą w pracach gospodarczych. Nie raz bowiem dochodziło do różnych tragedii również z ich udziałem.