18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Policja szuka sprawców

Tragiczna śmierć 35-letniego zakonnika. Został skatowany

13.11.2021  13:44
Nie żyje 35-letni zakonnik
Nie żyje 35-letni zakonnik Fot: Nicvandum/Shutterstock

Nie żyje zakonnik Maksymilian Adam Świerżewski, służący w jednej z siedleckich parafii. 35-letni duchowny został śmiertelnie pobity podczas wieczornego spaceru po parku. Policja poszukuje sprawców.

Portal internetowy podlasie24.pl poinformował, że nieprzytomnego franciszkanina z ciężkimi obrażeniami ciała znaleziono 11 listopada w jednym z siedleckich parków. 35-latka nie udało się uratować, zmarł podczas pobytu w szpitalu.

11 listopada 2021 r., w wieku 35 lat, w 16 roku życia zakonnego i 9-tym roku życia kapłańskiego, w Siedlcach odszedł do Pana nasz Współbrat z Prowincji Warszawskiej, o. Maksymilian Adam Świerżewski. Został pobity ze skutkiem śmiertelnym w Siedlcach - przekazał na Facebooku ośrodek religijny "Niebo".

Według nieoficjalnych informacji zakonnik podczas czwartkowego wieczoru wybrał się na spacer po parku. Franciszkanie dopiero kolejnego dnia spostrzegli, że ojciec Maksymilian nie wrócił do klasztoru.

Śmiertelne pobicie 35-letniego zakonnika

Ojcowie Franciszkanie proszą wiernych o modlitwę za rodzinę tragicznie zmarłego ojca Maksymiliana. Współbracia wspominają zakonnika jako "gorliwego i lubianego kapłana".

Na cześć Świętego Założyciela Niepokalanowa przyjął zakonne imię Maksymilian. Chciał go naśladować. Czynił to przez gorliwą pracę apostolską zarówno w Polsce, jak i na Białorusi. Chcą pełniej poznać Matkę Bożą rozpoczął studia licencjacko-doktoranckie w Instytucie Studiów Mariologicznych UKSW "Kolbianum" w Niepokalanowie - napisali franciszkanie.

Sekcja zwłok wykaże szczegółowe przyczyny zgonu ojca Maksymiliana. Sprawą zajmuje się policja pod nadzorem prokuratury. Ze względu na prowadzone przez służby czynności data pogrzebu nie jest jeszcze znana.