18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Dramat w Tatrach

Tragiczna śmierć młodego księdza. "Runął w przepaść"

13.08.2020  10:59
Tragiczna śmierć młodego księdza. "Runął w przepaść"
Tragiczna śmierć młodego księdza. "Runął w przepaść" Fot: New Africa/Shutterstock

Dramat w Tatrach. Młody, 34-letni ksiądz zginął śmiercią tragiczną podczas swoje górskiej wędrówki. Wierni nie mogą w to uwierzyć, tak wielka tragedia nie zdarza się często.

Tragiczna śmierć w Tatrach. W środę na szlaku prowadzącym do najwyższego szczytu w Polsce, na Rysy - doszło do niespodziewanego dramatu. 34-letni kapłan stracił życie podczas swojej wędrówki.

Na pomoc młodemu księdzu z Małopolski niezwłocznie wezwano TOPR, niestety, nie udało się ocalić tego młodego człowieka. Bliscy, przyjaciele i wierni są załamani śmiercią kapłana w tak tragicznych okolicznościach.

Poinformowali, że w połowie Grzędy Rysów mężczyzna spadł ze znacznej wysokości. Około 150-metrowy upadek zakończył się jego śmiercią. Akcja była utrudniona ze względu na dużą liczbę turystów, którzy znajdowali się na szlaku 

- poinformował w rozmowie z krakowską "Gazetą Wyborczą" Edward Lichota ratownik dyżurny TOPR. 

Tatry: Tragiczna śmierć młodego księdza

"Gazeta Wyborcza" podaje, że kapłan w miejscach niebezpiecznych wyprzedzał innych turystów oraz obchodził łańcuchy, które ułatwiają poruszanie się po tym trudnym terenie.

To właśnie w pewnym momencie swojej niebezpiecznej wyprawy, młody ksiądz miał się zachwiać i runąć w przepaść. Zmarły ks. Jaromir Buczek był wikarym w parafii w Trzcianie (woj. małopolskie) i aktywnym działaczem Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży.

Ów oddział KSM w diecezji tarnowskiej opublikował na Facebooku post, w którym oddał cześć tragicznie zmarłemu duchownemu. Gwarantujemy, że łzy same napłyną Wam do oczu.

Współczujemy z serca wszystkim zrozpaczonym.

Przeczytaj więcej
Komentarze