18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Dramat na śląsku!

Tragiczny wypadek w polskiej kopalni. Są ofiary śmiertelne!

Bartłomiej Ciepielewski
04.03.2021  21:56
Tragedia w Mysłowicach
Tragedia w Mysłowicach Fot: Planeta.pl

W czwartek wieczorem doszło do poważnego wypadku w kopalni Mysłowice-Wesoła. Prezydent Mysłowic poinformował o pierwszych ofiarach śmiertelnych. Trwa wyjaśnianie przyczyn tragedii.

Do wypadku w kopalni Mysłowice-Wesoła doszło w czwartek o godzinie 16:28. Jak poinformował dyspozytor WUG, w wyrobisku ścianowym nastąpił zawał w ścianie. W zasięgu zdarzenia było czterech pracowników kopalni. Dwóch z nich zdołało wydostać się z miejsca wypadku o własnych siłach. Niestety pozostali dwaj górnicy nie przeżyli wypadku.

Dwóch górników zginęło, a dwóch zostało rannych. Myślami jesteśmy z rodzinami i bliskimi ofiar. Pragnę oddać hołd górnikom - ich ciężkiej pracy i poświęceniu - a także wyrazić uznanie dla ekip ratowniczych - przekazał prezydent Mysłowic.

Ofiary to doświadczeni pracownicy w wieku 33 i 50 lat. Od początku tego roku w polskich kopalniach zginęły łącznie trzy osoby.

Wypadek w kopalni. Nie żyje dwóch górników.

Jak poinformował rzecznik Polskiej Grupy Górniczej, szczegółowe przyczyny i okoliczności tragicznego wypadku wyjaśni Okręgowy Urząd Górniczy.

To nie pierwszy podobny wypadek w mysłowickiej kopalni. W zeszłym roku z powodu tąpnięcia pięciu górników odniosło rany. Kopalnia Mysłowice-Wesoła funkcjonuje od 2007 roku i obecnie zatrudnia prawie 4 tysiące pracowników.

Czytaj także
Przeczytaj więcej
Komentarze