18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Morderca dzieci w kinach

Powstanie film o Trynkiewiczu. Będzie gwiazdą?

Wojciech Kozicki
27.12.2019  17:10
Trynkiewicz  - morderca dzieci to przyszła gwiazda kina?
Trynkiewicz - morderca dzieci to przyszła gwiazda kina? Fot: Facebook

Mariusz Trynkiewicz został skazany za brutalne morderstwo 4 chłopców w Piotrkowie Trybunalskim w 1988 roku, a amnestia uratowała go przed karą śmierci. Dostał wyrok 25 lat więzienia, a w 2014 roku wylądował w Krajowym Ośrodku Zapobiegania Zachowaniom Dyssocjalnym w Gostyninie („Ośrodek dla bestii”). Wkrótce może jednak stać się gwiazdą i ikoną popkultury, bo powstanie o nim film.

Mariusz Trynkiewicz doczeka się filmu o sobie. Nie będzie to jednak dokument, a  „film fabularny oparty na faktach”. Reżyserem będzie twórca kameralnego kina psychologicznego („Wspomnienie lata”) Adam Guziński. Zapowiedział, że chce przeanalizować sprawę Trynkiewicza ze wszystkich stron i pokazać co działo się w psychice rodzin jego ofiar. 

Mój film będzie jednak na pewno opowiadany z perspektywy rodzin chłopców, którzy wtedy zginęli. To będą moi bohaterowie. Przez ich losy chciałbym opowiedzieć tę porażającą historię, która naznaczyła ich życie na całe lata, w sposób ostateczny i bezwzględny. Rodzin, które nigdy nie zaznały zadośćuczynienia i ulgi – powiedział Guziński. (Dzienniklodzki.pl)

Guziński już od roku analizuje materiały i prowadzi rozmowy, by stworzyć film o Trynkiewiczu. Obiecuje, że nie będzie to sensacyjno-populistyczna historia.

"Szatan z Piotrkowa" w 2015 roku został ponownie skazany. Okazało się, że gdy przebywał w zakładzie karnym w Strzelcach Opolskich w latach 2006-2014 miał dostęp do pornografii dziecięcej. Usłyszał wyrok 5 lat i 6 miesięcy pozbawienia wolności.

Dzienniklodzki.pl podaje, że zafascynowana nim kobieta w 2015 roku wzięła z nim ślub i planują dziecko. Media donoszą, że niczym gwiazdor otrzymywał wiele listów od ubóstwiających go kobiet.

Trynkiewicz wziął ślub - WIDEO:

Czytaj także