18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Darmowe szczepionki

Trzaskowski będzie masowo szczepił Polaków

Wojciech Kozicki
28.08.2020  19:38
Trzaskowski funduje szczepienia na grypę  w Warszawie - kto za to zapłaci?
Trzaskowski funduje szczepienia na grypę w Warszawie - kto za to zapłaci? Fot: Tomasz Jastrzebowski/REPORTER/East News

Rafał Trzaskowski walczy o zdrowie warszawiaków. Zdecydował, że Warszawa jako pierwsza w Polsce sfinansuje darmowe szczepienia przeciwko grypie. Wiadomo już, które osoby otrzymają szczepionki za darmo.

Prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski podjął decyzję – stolica sfinansuje szczepienia na grupę dla pracowników oświaty. Na darmowe szczepionki mogą liczyć pracownicy miejskich żłobków, placówek oświaty i pomocy społecznej. Szczepienia w Warszawie mają objąć  50 tys. osób.

Szczepienia na grypę w Warszawie - będą darmowe?

Trzaskowski twierdzi, że takie działanie jest konieczne, bo nadciąga sezon grypowy, a objawy grypy i koronawirusa są podobne. Polityk PO poprzez darmowe szczepienia chce również odciążyć przychodnie i zmniejszyć ryzyko zakażenia dwoma wirusami.

Warszawa jako pierwsza w Polsce podjęła decyzję o tym, żeby zaszczepić na grypę wszystkich pracowników naszej oświaty - nauczycieli, pracowników szkół, przedszkoli i żłobków. Dlatego że wszyscy specjaliści są zgodni, że szczepienia na grypę zwiększają odporność organizmu. Poza tym wiadomo będzie, że jeżeli ktoś wykazuje symptomy, to prawdopodobnie jest to koronawirus – powiedział Rafał Trzaskowski.

Internauci w komentarzach zwracają uwagę, że szczepienia są pozornie darmowe, bo przecież warszawiacy i tak za nie zapłacą, m.in. poprzez podatki. Sugerują, by prezydent Warszawy i jego pracownicy zaszczepili się jako pierwsi, w ten sposób gwarantując, że szczepionka na grypę jest bezpieczna.

Z kim już podpisał umowę? Przetarg? – pyta NN. (wawalove.wp.pl)
A skąd Warszawa ma na to pieniądze? – zastanawia się erg. (wawalove.wp.pl)

 

Czytaj także