18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Kupa problemów

Trzaskowskiemu grozi proces! Zapłaci za kłamstwo

Wojciech Kozicki
16.09.2020  15:22
Trzaskowski kontra PKN Orlen. Kłamstwa popłynęły jak ścieki
Trzaskowski kontra PKN Orlen. Kłamstwa popłynęły jak ścieki Fot: Zbyszek Kaczmarek/REPORTER/East News

Rafał Trzaskowski znowu ma kłopoty. Okazuje się, że nie może mówić tego co mu się podoba, bo za kłamstwa grożą surowe konsekwencje. PKN Orlen grozi, że wytoczy mu proces i żąda przeprosin. Czy prezydent Warszawy opublikuje sprostowanie i przyzna się do błędu?

Rafał Trzaskowski ma ostatnio same kłopoty. Awaria Czajki, afera w klubie, zalana Warszawa, inwazja szczurów w Warszawie, karaluchy w blokach… czy może być gorzej? Oczywiście! PKN Orlen skierował do prezydenta Warszawy Rafała Trzaskowskiego pismo przedprocesowe wzywające do przeprosin. Nie ugryzł się w porę w język, gdy mówił o Orlenie i teraz może srogo oberwać.

Awaria Czajki i wyciek w Płocku - Trzaskowski się pomylił

Jak przypomina Polsat News, Rafał Trzaskowski w wywiadzie dla „Rzeczpospolitej powiedział, że „doszło do wycieku szkodliwych substancji z Orlenu pod Płockiem”. Miała być to odpowiedź na krytykę za skażenie Wisły po awarii Czajki i próbę obarczenia go odpowiedzialnością za katastrofę.

W Płocku miała miejsce awaria Orlenu, do Wisły wlano tony substancji dziesięć razy bardziej szkodliwych niż ścieki, a nie widziałem, by ktoś domagał się odpowiedzialności ministra nadzorującego spółki Skarbu Państwa, nie wspominając już o premierze – powiedział Trzaskowski. (polsatnews.pl)

Na początku września Orlen zażądał przeprosił i zagroził procesem. Trzaskowski oczywiście się nie zreflektował, więc teraz prezes Orlenu  Daniel Obajtek na Twitterze napisał, że prezydent Warszawy otrzyma pismo przedprocesowe i żądanie wpłacenia 15 tysięcy złotych na  cele społeczne.

Rzeczniczka stołecznego ratusza Karolina Gałecka próbuje ratować sytuację i na Twitterze broni włodarza miasta. Napisała, że doszło do omyłkowego wskazania Orlenu jako odpowiedzialnego za wyciek paliwa do Wisły i przeprosiła. Czy to wystarczy, by udobruchać Orlen?       

Zagłosuj

Czy Trzaskowski powinien zostać odwołany z funkcji prezydenta Warszawy?

Liczba głosów:

Czytaj także
Przeczytaj więcej