18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Katastrofa w Polsce

Zapadła się ziemia. Dziura pochłonęła cmentarz

Wojciech Kozicki
20.09.2022  11:58
Trzebinia. Zapadła się ziemia. Zniszczony cmentarz i groby
Trzebinia. Zapadła się ziemia. Zniszczony cmentarz i groby Fot: Damian KLAMKA/East News

Trzebinia i gigantyczne zapadlisko w Polsce.  To już kolejne tego typu zapadlisko w tej części małopolski. Ziemia zapadła się na terenie cmentarza przy ulicy Jana Pawła II, pochłaniając groby!

Sceny jak z horroru w małopolskiej Trzebini. Jak podaje RMF FM,  tym razem ziemia zapadła się na terenie cmentarza przy ul. Jana Pawła II. Do powstałego leja wpadło ok. 40 grobów, a 8 jest uszkodzonych. Zapadlisko ma 10 metrów głębokości oraz 20 metrów szerokości.

Zapadła się ziemia w Trzebini. Zniszczone groby na cmentarzu

Na terenie cmentarza zapadliskiem zajmuje się straż pożarna. Policja zamknęła cmentarz oraz przycmentarny parking. Na miejscu są też mieszkańcy Trzebini, chcąc dowiedzieć się, czy zostały uszkodzone ich groby.

Jak podaje Wirtualna Polska, powiadomiono władze samorządowe oraz Spółkę Restrukturyzacji Kopalń. Niewykluczone, że dół powstał wskutek prowadzonej na tym terenie działalności górniczej. W urzędzie miasta Trzebini zwołano posiedzenie lokalnego sztabu kryzysowego, a wśród propozycji jest m.in. przeprowadzenie prac odwadniających.

Rano otrzymaliśmy zgłoszenie o tym, że w Trzebini, w powiecie chrzanowskim, na cmentarzu przy ulicy Jana Pawła II zapadła się ziemia. W wyniku tego zawaliska powstał lej o głębokości 10 metrów i średnicy 20 metrów - powiedział Bogusław Szydło z zespołu prasowego małopolskiej Państwowej Straży Pożarnej. (rmf24.pl)

Poprzedni raz ziemia w Trzebini zapadła się na terenie ogródków działkowych. Jak powiedział w rozmowie z RMF FM właściciel jednej z działek, do dołu wpadło 20 rosnących tam tui, konstrukcja basenu oraz huśtawka.

Gazeta Trzebińska podawała wówczas, że osuwisko pokazało stare wyrobisko górnicze. Najprawdopodobniej to pozostałość po kopalni Wanda, która działała tam na przełomie XIX i XX wieku – pisze Wirtualna Polska.

Czytaj także