18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Celibat nie dla Tymka

Tymoteusz Szydło chce uprawiać seks. Prosi biskupa o łóżkową dyspensę

11.12.2019  16:21
Tymoteusz Szydło chce uprawiać seks.
Tymoteusz Szydło chce uprawiać seks. Fot: Anna Kaczmarz/Dziennik Polski/Polska Press/East News

Tymoteusz Szydło powraca, a wraz z nim wątek domniemanego ojcostwa księdza, jego kryzysu wiary i porzucenia stanu kapłańskiego. Już wiadomo, młodziutki duchowny nie chce dalej służyć bogu przed ołtarzem. A na jaw wychodzą nowe fakty w sprawie

To miało być złote dziecko Beaty Szydło. Pani premier z dumą przedstawiała go Polakom, ciągnęła przed kamery i chwaliła się, że jej latorośl wybrała ścieżkę kapłaństwa. Młodzieniec szybko zaczął być kojarzony z PiS, by chwilę później okazało się, że jest z nim pewien problem.

Szydło nie chce służyć bogu

W ostatnie wakacje ksiądz zniknął, a ludzie zaczęli plotkować. Tymoteusz Szydło poprosił przełożonych o bezterminowy urlop. Pojawiły się więc dwie wersje, cóż takiego wydarzyło się w jego niedługim jeszcze życiu - jedna to kryzys wiary, druga - romans i spłodzenie dziecka.

Sprawa była bardzo głośno komentowana, jednak Tymoteusz milczał. Aż przemówił. Wydał oświadczenie, poinformował, że chce porzucić stan kapłański i oznajmił, że to koniec jego publicznych komentarzy w sprawie. Ale to sprawy nie zamyka. Pojawiają się bowiem nowe doniesienia.

Celibat nie dla Tymka

Jak się okazuje, Tymoteuszowi Szydło w kapłaństwie nie podoba się między innymi celibat. Życie bez seksu nie jest chyba dla niego, bo we wniosku o przeniesienie do stanu świeckiego, zawarł prośbę o dyspensę w kwestiach łóżkowych.

Ksiądz Tymoteusz Szydło 1 grudnia br. przesłał do Kurii Diecezjalnej pismo informujące o porzuceniu obowiązków kapłańskich. W piśmie zawarł też deklarację uruchomienia procedury uzyskania dyspensy od celibatu i zwolnienia z obowiązków kapłańskich. Sprawy przeniesienia do stanu świeckiego leżą w kompetencji Kongregacji ds. Duchowieństwa w Watykanie

- powiedział wp.pl ksiądz Mateusz Kierczak, rzecznik diecezji bielsko-żywieckiej.

Niestety dla pana księdza Tymoteusza, na decyzję przełożonych będzie musiał poczekać. Procedura rzucania sutanny jest bowiem dość rozległa w czasie. Najpierw diecezja będzie przekonywać go do pozostania księdzem, a dopiero, gdy będą mieć stuprocentową pewność, że jego decyzja jest nieodwołalna, odpowiednie dokumenty przekażą do Watykanu. Wtedy sprawą zajmie się najwyższa kościelna instancja. Całość może trwać równie dobrze kilka miesięcy, co... kilkanaście lat!

Czytaj także
Przeczytaj więcej