18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

szok

Bomba chemiczna w Polsce? Tysiące litrów toksycznych chemikaliów

06.07.2020  17:09
Tony chemikaliów w Wielkopolsce
Tony chemikaliów w Wielkopolsce Fot: leshiy985/Shutterstock

Kolejne szokujące odkrycie w Polsce. W Czartkach w Wielkopolsce zabezpieczono 148 beczek z niebezpiecznymi chemikaliami.

Niewielka wieś w Wielkopolsce, wielkie niebezpieczeństwo. W stodole w Czartkach znaleziono tysiące litrów niebezpiecznych substancji. W sprawie zatrzymano dwóch mężczyzn.

W budynku pod koniec czerwca policja i straż pożarna zabezpieczyły aż 148 beczek - 104 200-litrowe i 44 1000-litrowe - z nieznaną substancją. Materiał trafił do badań, a dziś okazało się, że to groźne dla ludzi i środowiska odpady chemiczne z grupy rozpuszczalników.

Co dokładnie znajduje się w beczkach? Tego jak na razie nie wiadomo. - Na finalny wynik badań i opinię biegłego z zakresu inżynierii środowiska i toksykologii trzeba poczekać 1,5 miesiąca - poinformował PAP prokurator Maciej Meler z Prokuratury Okręgowej w Ostrowie Wielkopolskim.

W sprawie policja zatrzymała 37- i 40-latka. Właściciel stodoły twierdził, że w budynku magazynowane miały być... kontenery z używaną odzieżą. Prokuratura wnioskowała w sądzie o areszt dla mężczyzn, wniosek został jednak odrzucony.

Czytaj także
Przeczytaj więcej
Komentarze