18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Żyć nie umierać

Uczelnia Rydzyka może wszystko. Tam restrykcje nie obowiązują

15.04.2021  16:45
Tadeusz Rydzyk bezkarny?
Tadeusz Rydzyk bezkarny? Fot: KAROLINA MISZTAL/REPORTER

Huczne imprezy, przepełnione akademiki, wycieczki i konferencje to codzienność na uczelni założonej przez Tadeusza Rydzyka. Sytuację szczegółowo opisał jeden z rozżalonych studentów, który zachorował tam na COVID-19.

W związku z pandemią koronawirusa na terenie całego kraju wprowadzono ostre restrykcje pandemiczne. Nowe obostrzenia obowiązują także na uczelniach wyższych, które zobowiązane są między innymi do prowadzenia zajęć w formie zdalnej. Zupełnie inaczej sytuacja wygląda na Wyższej Szkole Kultury Społecznej i Medialnej założonej przez ojca Tadeusza Rydzyka, gdzie nikt nie przejmuje się nowymi zasadami.

Uczelnia Tadeusza Rydzyka łamie restrykcje?

Jeden ze studentów w rozmowie z portalem o2.pl opowiedział o nagminnym łamaniu obostrzeń zarówno na uczelni toruńskiego redemptorysty, jak i w podlegających jej hotelach akademickich. Młody mężczyzna stracił cierpliwość po tym, jak w akademiku zakaził się koronawirusem.

Studenci w akademiku nie przestrzegają obostrzeń, nie noszą maseczek, mimo wywieszonych napisów o tym, by je nosić. Nikt nie nosi - relacjonuje uczeń w rozmowie z o2.pl.

Jak donosi anonimowy świadek, lokatorzy tłoczą się w trzyosobowych pokojach akademickich, a o ograniczeniach kontaktu z innymi można zapomnieć.

Rozmówca o2.pl zapewnia również, że na terenie hotelu akademickiego regularnie organizowane są imprezy taneczne. Ostatnia miała miejsce 16 lutego, lecz z racji zakończenia Wielkiego Postu, niebawem mają być zorganizowane kolejne.

Huczne przyjęcie miało odbyć się także z okazji świąt Bożego Narodzenia. Na zdjęciach, które przesłał student widać dużą grupę uczniów oraz pracowników uczelni, zgromadzonych w niewielkiej sali. Wszyscy świętowali bez zwracania uwagi na restrykcje i zagrożenie pandemiczne.

Uczelnia regularnie organizuje przyjęcia, konferencje i wycieczki autokarowe, ale nikt na to nie zwraca uwagi. O łamanych nagminnym łamaniu restrykcji został poinformowany sanepid.

Czytaj także
Przeczytaj więcej