18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

epidemia strachu

Uczeń z Poznania wrócił z ferii w Chinach. Dzieci boją się o życie

13.02.2020  16:41
Uczeń z Poznania wrócił z ferii w Chinach. Dzieci boją się o życie
Uczeń z Poznania wrócił z ferii w Chinach. Dzieci boją się o życie Fot: Yang Guanyu/Xinhua News/East News

Lokalny serwis opisuje niepojęte zachowanie chłopca z Poznania. Uczeń Szkoły Podstawowej nr 19 miał straszyć dzieci koronawirusem. Właśnie wrócił z Chin.

Strach przed koronawirusem ogarnia świat. Polska zbroi się na wypadek stwierdzenia 2019-nCoV w jej granicach, Chiny straszą śmiercią osoby, które zarażają lub ukrywają chorych. Tylko w ostatnim dniu stwierdzono ponad 14 tysięcy nowych zakażeń!

W Polsce jak na razie nie stwierdzono żadnego przypadku koronawirusa, choć do szpitali ciągle trafiają nowe osoby z jego podejrzeniem. Ludzie się boją, a strach ten niestety bywa potwornie wykorzystywany.

Koronawirus w Poznaniu?

Lokalny serwis epoznan.pl opisuje historię chłopca, który właśnie wrócił do Polski z ferii w Chinach. Uczeń szkoły podstawowej, po powrocie do placówki, miał zacząć atakować kolegów. Jak alarmowali rodzice jego rówieśników, chłopiec kaszlał i pluł na dzieci, mówiąc, że ma koronawirusa. Przy tym śmiał się im ponoć w twarz.

Co ciekawe, sprawy nikt nie zgłosił nauczycielom. Dyrektor placówki nie słyszał o żadnym incydencie. Chłopiec również zaprzecza, by doszło do ataków.

Jak się okazuje, dla uczniów nie było i nie ma żadnego zagrożenia. Chłopiec i jego matka po powrocie z Państwa Środka udali się do szpitala i zostali przebadani. Zarażenie koronawirusem w ich wypadku wykluczono.