18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Korona-masakra!

PiS chce to ukryć? Oto prawdziwa liczba zakażeń!

Wojciech Kozicki
23.10.2020  16:11
PiS zaniża liczbę chorych i zmarłych na COVID-19?
PiS zaniża liczbę chorych i zmarłych na COVID-19? Fot: JACEK DOMINSKI/REPORTER

Koronawirus wciąż w natarciu, liczba zakażonych i zgonów rośnie każdego dnia, padają kolejne dobowe rekordy zakażeń. Ale czy Ministerstwo Zdrowia podaje prawdziwe dane? Amerykanie twierdzą, że PiS kłamie i chorych na COVID-19 w Polsce jest WIĘCEJ!

Ministerstwo Zdrowia codziennie rano podaje aktualny raport i ujawnia ile jest nowych przypadków koronawirusa w Polsce. Te dane mogą być znacznie zaniżone. Jak pisze „Fakt”, z obliczeń ekspertów z Instytutu Pomiarów i Oceny Stanu Zdrowia (IMHE) działającego przy uniwersytecie waszyngtońskim wynika, że dziennie w naszym kraju przybywa aż 44 tysiące nowych zakażonych! Zastosowali specjalny model matematyczny, który rzekomo pozwala przewidzieć przebieg pandemii na całym świecie, uwzględniając aktualne obostrzenia i ich ewentualne łagodzenie.

Koronawirus - nowe prognozy i kłamstwa PiS

Amerykańscy eksperci już wcześniej przedstawili szokujące prognozy dla Polski. Ich zdaniem, szczyt zachorowań przypadnie na połowę listopada, gdy dzienna liczba nowych przypadków może wynieść nawet 80 tysięcy. W przypadku złagodzenia obostrzeń, ta liczba zwiększy się nawet do 320 tysięcy dziennie. Kulminacja liczby zgonów na początek grudnia – prawie 500 dziennie.

Z obecnej prognozy wynika także, że przy powszechnym noszeniu maseczek do początku lutego liczba zgonów spowodowanych COVID-19 wyniesie ok. 24 tys., natomiast przy łagodzeniu obostrzeń - aż 116 tys – podaje „Fakt”.

Również eksperci z ICM Uniwersytetu Warszawskiego przewidują, że do końca grudnia dziennie będzie od 20 do 30 tys. zakażeń koronawirusem w Polsce. Ostrzegają, że realna liczba chorych, uwzględniając osoby niewykryte testami, oscyluje wokół 200-300 tys. Dziennie może przybywać nawet 90 tysięcy zakażeń dziennie, a koronawirusa miało już 1,6 mln osób. Do marca 2021 w Polsce zakażone będzie 54 proc. populacji.

Czy rząd weźmie pod uwagę te korona-prognozy? Najwyraźniej premier Morawiecki zdał sobie sprawę z zagrożenia, bo rozważane jest wprowadzenie w Polsce czarnej strefy i ostrego lockdownu jak w Wuhan.

logo Tu się dzieje