18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

obowiązkowy odwyk

Ukręcili bat na palaczy! Od maja wycofują papierosy ze sklepów!

Emilia Waszczuk
13.01.2020  11:52
Ukręcili bat na palaczy! Od maja wycofują papierosy ze sklepów!
Ukręcili bat na palaczy! Od maja wycofują papierosy ze sklepów! Fot: Shutterstock

Ogromne zmiany i bardzo złe wiadomości dla wielbicieli papierosów. Od maja w życie wejdą restrykcyjne przepisy, a część wyrobów tytoniowych bezpowrotnie zniknie ze sklepów.

Palisz? Unia Europejska chce, żebyś przestał. Sposób znalazła na to dość specyficzny - swoją dyrektywą wycofa część papierosów ze sprzedaży.

Ze sklepów już od maja znikną wszystkie papierosy smakowe. Zaciągasz się mentolami? Zacznij rzucać tę przyjemność i odzwyczajać się od smaku swego uzależnienia. To już ostatnie miesiące tej wątpliwej przyjemności...

Koniec mentoli

Czemu akurat papierosy smakowe? Jest na to ciekawe uzasadnienie. Eksperci twierdzą, że palenie ma być nieprzyjemne i smakować niczym innym, jak cierpkim, gorzkim tytoniem.

Papierosy powinny być papierosami. Powinny mieć smak tytoniu

- podaje "Polska The Times".

Mentol zdaniem ekspertów uprzyjemnia i uatrakcyjnia palenie. Dzięki niemu papierosy są smaczniejsze. Jeśli więc go zakażą, mniej osób będzie po "fajki" sięgać.

Czy się uda? To okaże się po 20 maja 2020 roku - dokładnie od tego dnia mentole nie będą już w Polsce sprzedawane legalnie.

Czytaj także
Przeczytaj więcej
Komentarze