18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

proepidemicy do lamusa?

ANTYSZCZEPIONKOWCY NIE PÓJDĄ NA STUDIA? Wchodzą ostre ograniczenia

Emilia Waszczuk
25.07.2021  10:09
Studia nie dla antyszczepionkowców? Ostre restrykcje wchodzą w życie
Studia nie dla antyszczepionkowców? Ostre restrykcje wchodzą w życie Fot: Planeta.pl

Rektor Uniwersytetu Śląskiego poinformował o ostrych restrykcjach, jakie uczelnia podejmie od października w związku z pandemią koronawirusa. Studenci, którzy nie chcą się szczepić, muszą się liczyć z poważnymi utrudnieniami.

Pandemia trochę jest, a trochę jej nie ma. Dziś sytuacja w kraju jest w miarę stabilna, więc Polacy nie martwią się zagrożeniem. Eksperci prognozują jednak, że już pod koniec sierpnia rozhula się w Polsce czwarta fala koronawirusa, tym razem spowodowana superzaraźliwą mutacją Delta. Stąd też między innymi zapowiedzi wprowadzenia lockdownu w miejscach, gdzie jest najmniej szczepień.

Aby nie doprowadzić do kolejnych kwarantann i masowych zakażeń w murach Uniwersytetu Śląskiego, władze uczelni podjęły odważną, acz kontrowersyjną decyzję. Rektor profesor Ryszard Koziołek poinformował o dużych ograniczeniach, jakie jesienią czekają studentów, którzy nie chcą się szczepić. Młodzi proepidemicy nie będą wpuszczani do akademików.

Studenci antyszczepionkowcy z ograniczeniami

Nowy rok akademicki rozpocznie się już 1 października, a przyjezdni studenci muszą gdzieś mieszkać. Do wyboru mają prywatne mieszkania, albo dużo tańsze pokoje w akademikach. Te drugie dla przeciwników szczepień nie będą jednak dostępne.

W akademikach będą mogły zameldować się wyłącznie osoby w pełni zaszczepione, co należy potwierdzić stosownym zaświadczeniem o szczepieniu lub Certyfikatem Covid. Stawiamy ten warunek w obliczu ostrzeżeń przed kolejną falą epidemii, a także w przekonaniu, że przebywanie ze sobą w bliskiej odległości, w pokojach i korytarzach domów akademickich naraża Was szczególnie na ryzyko infekcji

- przekazał rektor Uniwersytetu Śląskiego, prof. Ryszard Koziołek.

Jednocześnie rektor zapewnia, że obostrzenia obejmą jedynie akademiki. Jeśli rząd nie postanowi inaczej, od października na uczelnię wrócą wszyscy studenci, także ci niezaszczepieni. Aby zaś ułatwić młodzieży dostęp do akademików, UŚ zorganizuje specjalne punkty szczepień na kampusach uczelni. A wszystko to "w dbałości o siebie, o swoje rodziny oraz o koleżanki i kolegów, z którymi spotkacie się w uniwersytecie" - napisał rektor.

Czytaj także
Przeczytaj więcej