18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Msza wysokiego ry(d)zyka

Mega impreza u Rydzyka z politykami PiS. Chrzanić wirusa...

Wojciech Kozicki
07.12.2020  10:52
Urodziny Radia Maryja. Korona-party w Toruniu
Urodziny Radia Maryja. Korona-party w Toruniu Fot: ALEX MARCINOWSKI/AGENCJA SE/East News

Wszyscy święci balują w niebie...a niedługo dołączą do nich wierni zmarli na COVID-19? W weekend odbyły się urodziny Radia Maryja. Msza święta z udziałem wielu osób, i to bez maseczek, wzbudziła spore kontrowersje. Joanna Scheuring-Wielgus zapowiedziała, że złoży zawiadomienie do prokuratury. Problem w tym, że prokuratura bawiła na mszy...

Pan jest moim pasterzem... - brzmią słowa modlitwy. Ale nie znaczy to, że trzeba zachowywać się jak baran! Chociaż w kraju szaleje COVID-19, to niektórzy chętnie tłoczą się na mszy bez maseczek.Urodziny Radia Maryja odbyły się w Sanktuarium NMP Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II w Toruniu pomimo obostrzeń, restrykcji i zdrowego rozsądku.

PiS się bawi u Rydzyka

Posłanka Lewicy Joanna Scheuring-Wielgus grozi, że złoży zawiadomienie do prokuratury, ale co to da? Przecież Prokurator Generalny i minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro wraz z m.in. byłym szefem MON Antonim Macierewiczem, obecnym ministrem obrony narodowej Mariuszem Błaszczakiem, wiceministrem Michałem Wosiem i prezydenckim ministrem Adamem Kwiatkowskim uczestniczyli w sobotę w uroczystościach 29. rocznicy powstania Radia Maryja w Toruniu. Złego diabli nie wezmą?

Ziobro wirusa się nie boi. Media cytują jego przemówienie na urodzinach Radia Maryja i przypominają jak chwalił dzieła rozgłośni Rydzyka, które „służą Bogu i Polsce”. Zapewniał, że „nie damy sobie odebrać „pięknych wartości, które legły na przestrzeni 1000 lat u podstaw korzeni naszej kultury”.

Nie pozwolimy na odebranie nam naszej kultury, tradycji, polskiej duszy – mówił Zbigniew Ziobro. (Polsat News)

Duchem na imprezie urodzinowej był obecny także szef sejmowego klubu PiS Ryszard Terlecki. W liście przekazał podziękowania od polityków PiS za nadzieję i miłość.

W tym dniu, jako posłowie i senatorowie Klubu Parlamentarnego Prawa i Sprawiedliwości, przyłączamy się do rocznicowego świętowania, modlitwy i serdecznych podziękowań. Wraz z całą rodziną Radia Maryja mówimy: Bóg zapłać, za umacnianie nas w wierze, nadziei i miłości – przekazał Ryszard Terlecki.

Biskupi lubią bez zabezpieczenia

Mszę świętą z okazji 29. rocznicy powstania Radia koncelebrowało w Toruniu kilkunastu biskupów. Obecni byli m.in. abp Andrzej Dzięga, abp Sławoj Leszek Głódź, bp Wiesław Mering, a także bp Wiesław Śmigiel. Świątynia była również pełna fanów Radia Maryja. Zapomnieli, że co prawda odprawianie mszy jest dozwolone, ale obowiązuje limit osób? Dozwolona jest maksymalnie jedna osoba na 15 metrów kwadratowych, przy zachowaniu odległości nie mniejszej niż 1,5 metra.

Jak widać na zdjęciach, uczestnicy mszy preferują bliski kontakt bez zabezpieczenia, bo w tłumie nie wszyscy nosili maseczki. Duchowni nie świecili przykładem. Żaden z nich nie zdecydował się na dobrowolne zakrycie ust i nosa. Czy przez to Radio Maryja właśnie straciło twarz?

Z punktu widzenia medycznego jest to oczywiste zagrożenie epidemiologiczne. Tutaj złamano prawo. Powinien usiąść prawnik i krok po kroku powiedzieć, które artykuły rozporządzeń zostały złamane. To jest sprawa dla sanepidu i prokuratury – grzmi dr Grzesiowski w rozmowie z Onetem.

logo Tu się dzieje