18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Ziobro słuchał jak zauroczony

Rydzyk o pedofilii. "Powinniście mnie zamknąć"

Wojciech Kozicki
07.12.2020  12:21
Rydzyk broni pedofilów. Ziobro słuchał jak zaczarowany
Rydzyk broni pedofilów. Ziobro słuchał jak zaczarowany Fot: FOT: ADAM WOJNAR/POLSKA PRESS/Polska Press/East News

W weekend odbyły się wielkie urodziny Radia Maryja. Czy po tej imprezie ktoś ma dzisiaj kaca moralnego? Politycy PiS tacy jak Zbigniew Ziobro i Antoni Macierewicz słuchali jak Tadeusz Rydzyk bronił pedofilów.

Niektórym pandemia koronawirusa i obostrzenia nie przeszkadzają. Tadeusz Rydzyk w Toruniu zorganizował urodziny Radia Maryja, odbyła się huczna msza. Duchowni odprawiali mszę bez maseczek, ale do prokuratury donieść na nich nie można, bo prokuratura i politycy PiS byli przecież na mszy. Największe oburzenie wywołało jednak w mediach przemówienie słynnego zakonnika.

Rydzyk o pedofilii w Kościele. To jego koniec?

Rydzyk wypowiedział się na temat filmów braci Sekielskich i pedofilii w Kościele. Bronił księdza Edwarda Janiaka, oskarżanego o krycie pedofilów, nazywając go „męczennikiem”. Duchowni i politycy PiS słuchali jak szef Radia Maryja usprawiedliwiał duchownych oskarżonych o pedofilię.

To jest współczesny męczennik mediów. Media to zrobiły. A teraz wszystko się pokręciło i my się trzęsiemy. A katolicy niemądrzy i słabi powtarzają. Będą za to odpowiedzialni. Za to kamienowania słowami  – powiedział Rydzyk na urodzinach Radia Maryja.

Założyciel Radia Maryja stwierdził, że w Kościele „nie powinniśmy się bać, lecz upominać o prawo i sprawiedliwość”.

Filmy Sekielskich nazwał „filmidłami, oszczerstwem i manipulacją”, ponieważ nie udowadniają winy. Jako przykład osoby niesłusznie atakowanej przez media wskazał… siebie. Zwrócił się wówczas do ministra sprawiedliwości, którzy był na mszy i wpatrywał się w kontrowersyjnego redemptorystę jak w święty obrazek.

Panie ministrze sprawiedliwości, gdybym był winny, to powinniście mnie zamknąć. Bym już siedział według tego co oni mówią. To, że ksiądz zgrzeszył... no zgrzeszył. A kto nie ma pokus? To jest straszne. Ilu biskupów już zabili w Polsce? - grzmiał z ambony Tadeusz Rydzyk.