18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

A wy dalej w maseczkach?

Sanepid: Rydzyk nie złamał obostrzeń

Wojciech Kozicki
15.12.2020  18:36
Polacy boją się zdjąć maseczki, a Rydzyk organizuje wielką mszę
Polacy boją się zdjąć maseczki, a Rydzyk organizuje wielką mszę Fot: JACEK DOMINSKI/REPORTER/East News

Rząd PiS grozi Polakom lockdownem, wprowadzane są kolejne zakazy i obostrzenia, sypią się kary. A tymczasem Tadeusz Rydzyk organizuje wielkie urodziny Radia Maryja, księża tłoczą się bez maseczek… i co z tego? Takie mam prawo i sprawiedliwość w Polsce, że redemptorysta nie zostanie ukarany.

Słyszycie ten dziwny dźwięk dochodzący z Torunia? To Tadeusz Rydzyk śmieje się Polakom prosto w twarz. Na urodziny Radia Maryja zorganizował mega mszę w kościele, na której zgromadzili się politycy PiS i duchowni bez maseczek. Tak się rozkręcił „na imprezie”, że z ambony bronił księży pedofilów. Jaka będzie kara? Tak, dobrze myślicie… żadna!

Rydzyk bezkarny. Sanepidu i Boga się nie boi?

Jak informuje Radio ZET, 29. urodziny Radia Maryja były legalne, a ich organizatorzy nie poniosą odpowiedzialności. Sanepid uznał, że nie doszło do złamania obostrzeń. Organizatorzy wysłali wyjaśnienia do Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego i zapewnili go, że podczas mszy świętej w toruńskim sanktuarium przestrzegano obostrzeń epidemicznych. Zdjęcia stłoczonych księży bez maseczek to zapewne żaden dowód…

Rydzyk podpadł tymi urodzinami wielu osobom. Zawiadomienie do prokuratury ws. możliwego łamania obostrzeń epidemicznych skierowała toruńska posłanka Lewicy Joanna Scheuring-Wielgus. A może po prostu ubodło ją, że nie została zaproszona?

W naszym Toruniu ostatnio spisywano spacerujących po ulicach młodych ludzi. Policjo toruńska, gdzie jesteś teraz? Składam zawiadomienie do prokuratury na te towarzystwo, w związku ze złamaniem obostrzeń – pisała Scheuring Wielgus na Twitterze.