18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Kot morderca zapoluje na ludzi?

Zabójcza puma w Polsce! Służby ostrzegają przed bestią

Wojciech Kozicki
30.09.2019  18:32
Wielki kot w Polsce - czy w województwie śląskim grasuje puma?
Wielki kot w Polsce - czy w województwie śląskim grasuje puma? Fot: James Hager/Robert Harding/EAST NEWS

Uwaga, puma w Polsce! Wielki kot był podobno widziany na terenie gminy Pszczyna (województwo śląskie). Żarty się skończyły i to nie plotki, bo nawet Urząd Miejski apeluje do mieszkańców o ostrożność. Czy drapieżnik zapoluje na ludzi?

Niedawno do Polski docierały pogłoski, że do granicy zbliżała się słynna puma z Czech. Tym razem zabójczy drapieżnik był rzekomo widziany na terenie Piasku w gminie Pszczyna. Świadkowie zeznali, że w niedzielę dostrzegli wielkiego kota, który mógł być pumą. Podobno była widziana w rejonie ulicy Katowickiej i DK nr 1.

W związku z podejrzeniem, że na terenie gminy Pszczyna widziano zwierzę przypominające pumę, prosimy mieszkańców, aby zachowali ostrożność i do czasu wyjaśnienia sprawy nie udawali się do lasu i na otwarte przestrzenie – ostrzega Urząd Miejski w Pszczynie.

Puma w Polsce

Tym razem to może być realne zagrożenie. Nieoficjalnie mówi się, że w Pszczynie 2 pumy uciekły z hodowli, ale nie zostało to potwierdzone przez służby. Jeśli jednak ktoś zauważy pumę, „Moja Pszczyna” prosi o natychmiastowy kontakt z policją lub strażą miejską.

Na pewno jest tu kilka znaków zapytania, ale uważamy że sprawy nie należy bagatelizować - przede wszystkim dlatego, że w lesie każdego dnia przebywa dużo ludzi, m.in. liczni grzybiarze, którzy powinni mieć świadomość potencjalnego zagrożenia – powiedziała oficer prasowa pszczyńskiej policji asp. sztab. Karolina Błaszczyk. (Onet.pl)

Przeczytaj więcej
Komentarze