18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Zabójczy produkt w Polsce

Uwaga, kasza z jadem w sklepach. Może zabić!

Wojciech Kozicki
18.01.2020  11:20
Skażona kasza - może mieć zabójczy wpływ na zdrowie
Skażona kasza - może mieć zabójczy wpływ na zdrowie Fot: Marcin Kaminski/East News

Kasza gryczana – jaki ma wpływ na zdrowie? W tym wypadku dramatyczny, a przepis na kaszę może oznaczać wyrok śmierci. Sieć Selgros Cash&Carry wycofała dwie serie kaszy ze sprzedaży, ponieważ znajduje się w niej zabójcza toksyna!

Jak ugotować kaszę gryczaną? Po pierwsze, najpierw należy sprawdzić, czy przypadkiem nie kupiliście produktu TOPSELLER XXL (kasza prażona 5 kg). Okazuje się, że może w nim znajdować się niebezpieczna mykotoksyna. Producentem wspomnianej kaszy jest Cenos Sp. z o.o.

Wycofanie produktu związane jest z wynikiem badań laboratoryjnych, w których stwierdzono przekroczenie dopuszczalnego poziomu Ochratoksyny A w produkcie oznaczonym numerem partii 09.10.19B/PL z datą minimalnej trwałości 01.2021  - oświadczyła sieć Selgros Cash&Carry.

Miejcie się na baczności i uważajcie na nastepujące serie produktu:

  • seria: 08.10.19B/PL data ważności 01.2021
  • seria: 06.11.19B/PL data ważności 02.2021

Tygodnik-rolniczy.pl definiuje mykotoksyny jako trujące substancje produkowane przez grzyby związane m.in. z niewłaściwym przetrzymywaniem płodów rolnych. Mogą mieć przerażający wpływ na zdrowie człowieka. Poradnikzdrowie.pl ostrzega, że są w stanie doprowadzić do przewlekłego zatrucia, a w skrajnych przypadkach nawet zabić! Zdrowie.radiozet.pl pisze również o destruktywnym działaniu na pracę nerek i na neurony w mózgu.

Czym jest mykotoksyna? Obco, czy medycznie brzmiące słowa nie zawsze przemawiają do naszej wyobraźni. Mykes – to po grecku grzyby, a toksikon – trucizna, jad. Złożenie tych dwóch słów oznacza trującą substancję produkowaną przez grzyby. Czy wszystkie? Nie – produkują ją przede wszystkim grzyby tzw. nitkowate, zwane potocznie pleśniami. Ale od razu zaznaczamy – nie wszystkie pleśnie produkują mykotoksyny – podaje Tygodnik-rolniczy.pl.

Przeczytaj więcej
Komentarze