18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Potworna opiekunka skazana

Ujawnili w jakich męczarniach umierała Villas. Opis jak z horroru

Wojciech Kozicki
12.11.2019  14:35
Violetta Villas i makabryczna śmierć - potworna opiekunka skazana
Violetta Villas i makabryczna śmierć - potworna opiekunka skazana Fot: PIOTR HAWALEJ/REPORTER.East News

Violetta Villas zmarła. pozostawiając po sobie niesamowitą twórczość. Sprawa jej śmierci nadal budzi ogromne emocje, a „Wyborcza” ujawniła makabryczne szokujące kulisy jej odejście z tego świata.

Violetta Villas – jak zmarła naprawdę? „Wyborcza” podaje, że lekarz pogotowia na karcie wyjazdowej napisał „zgon” i postawił znak zapytania. Teraz gazeta dotarła do akt sprawy opiekunki artystki. Czy Elżbieta B. skazała ją na śmierć w męczarniach? Okazuje się, że potworna opiekunka miała dostarczać Villas alkohol oraz środki psychoaktywne, a nawet ją okradała. Zdaniem świadków straszyła piosenkarkę, że jest śledzona przez służby specjalne i chciała uzyskać korzyści majątkowe po jej śmierci.

Stan zdrowia Villas

W 2006 roku Villas trafiła do szpitala, a lekarze zeznali, że była brudna, odwodniona i głodna. Skarżyła się, że była bita i truta gazem, a lekarze zdiagnozowali ostrą psychozą urojeniową. W 2009 roku znowu trafiła na oddział szpitalny, ale wówczas cierpiała na zapalenie pęcherzyka żółciowego, marskość wątroby i wodobrzusze oraz zapalenie żołądka. W 2011 roku lekarze zjawili się w domu Villas i zapisali w dokumentach, że było tam zimno i brudno, było czuć zapach moczu.

Artystka zmarła leżąc w pozycji na baczność. Chociaż ciało było brudne, to włosy pozostały czyste. Mężczyzna, który rąbał dla niej drewno zauważył u niej siniaki i jego zdaniem leżała na ziemi, a jej opiekunka była pijana.

Gdy ją znaleziono martwą, miała włosy ostrzyżone na krótko. A mama nigdy nie pozwoliłaby się ostrzyc na chłopczycę, dlatego proszę o ustalenie, kto, kiedy i dlaczego obciął jej włosy – zeznała córka Villas. (Wyborcza.pl)

Ostatni raz widziałam ją w marcu 2011 r. Żyła w strasznych warunkach. Miała spuchnięte nogi, była schorowana. Snuła się po pokojach. Na głowie miała kołtun z włosów. Elżbieta B. zakładała jej kapelusz. Nieraz miała długie, nieraz krótkie włosy, ale zawsze miała kapelusz. Elżbieta B. zresztą nikogo do niej nie dopuszczała. – zeznała sąsiadka wokalistki. (Wyborcza.pl)

Okazuje się, że Violetta Villas umierała w męczarniach kilkanaście godzin. Przyczyną śmierci była marskość i stłuszczenie wątroby. Miała też złamania i zmiany chorobowe w narządzie krążenia.

Opiekunka Violetty Villas skazana

Opiekunka Violetty Villas została  przez sąd w Świdnicy skazana na 1,5 roku bezwzględnego więzienia. Sąd stwierdził, że znęcała się nad artystką psychicznie i fizyczne. TVN24.pl przypomina, że Elżbieta B. w 2015 roku została prawomocnie skazana na 10 miesięcy więzienia za nieudzielenie pomocy Villas i odbyła już tę karę.  

Violetta Villas - ostatni wywiad:

Violetta Villas i "Do ciebie mamo" na żywo:

Czytaj także