18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Dostęp utrudniony

W polskich aptekach ZABRAKNIE LEKÓW?!

05.08.2022  12:33
W Polsce może zabraknąć leków
W Polsce może zabraknąć leków Fot: Medicimage/UIG/EAST NEWS

Kryzys dotyka wszystkich obszarów naszego życia. Niestety, okazuje się, że również w aptekach lada moment może zabraknąć leków. Nawet najbardziej potrzebujący pacjenci będą musieli uzbroić się w cierpliwość.

Kryzys gości w sklepach, pracach, lecznicach, na stacjach benzynowych, a teraz... zagości także w aptekach. Już niedługo półki w tych miejscach mogą zaświecić bolesnymi dla oka i organizmu pustkami.

W Polsce zabraknie... LEKÓW?!

Niestety, informacje te są już potwierdzone. Związek Pracodawców Hurtowni Farmaceutycznych (ZPHF) poinformował, że czeka nas utrudniony dostęp do leków. Wszystko przez możliwe ograniczenie częstotliwości dostaw leków do aptek. Powodem takiej sytuacji są (jak wszędzie...) rosnące koszty, tym razem dystrybucji.

Ograniczenia częstotliwości w dostawach są zapowiadane z wyprzedzeniem, gdyż zdajemy sobie sprawę z problemów, jakie pojawią się w relacjach z pacjentami. Kolejne plany związane z dalszymi ograniczeniami poziomu serwisu oferowanego pacjentom za pośrednictwem aptek będziemy sygnalizować wkrótce

- informuje ZPHF.

Ministerstwo Zdrowia powinno dołożyć wszelkich starań, by powstrzymać ten dramatyczny rozwój sytuacji, ale jak na razie trudno dopatrzeć się szybkich i skutecznych działań ze strony rządzących.

Czy poza jedzeniem, opałem i gazem wkrótce zabraknie nam również leków? Nadchodzi naprawdę wyjątkowo ciężka zima.