18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

!!!

WARSZAWA W ŻÓŁTEJ STREFIE! Ograniczenia w stolicy

Emilia Waszczuk
08.10.2020  09:19
Warszawa w żółtej strefie
Warszawa w żółtej strefie Fot: Planeta.pl

Ministerstwo Zdrowia potwierdza wcześniejsze zapowiedzi - stolicę Polski czekają surowe restrykcje w walce z koronawirusem. Zmiany już od 10 października.

Wiceminister zdrowia Waldemar Kraska potwierdził w czwartek rano - od soboty stolica Polski zostanie objęta żółtą strefą ograniczeń. W Warszawie obowiązywać będą zaostrzone restrykcje w walce z koronawirusem SARS-COV-2.

Tak, Warszawa będzie w żółtej strefie, mogę to powiedzieć - potwierdził Waldemar Karaska w rozmowie z Polskim Radiem.

Wiceminister zdrowia poinformował także, że na liście znajdą się też inne duże miasta, nie zdradził jednak, jakie. Informację tę resort zdrowia przekazać ma około godziny 12 w czwartek.

Duże miasta dość łatwo wchodzą w tej chwili w te duże żółte strefy, ponieważ trochę zaostrzyliśmy kryteria. Chcemy, aby w tych dużych aglomeracjach, gdzie jest duży kontakt międzyludzki, jeden kilometr zamieszkuje dużo ludzi, aby obostrzenia tam wchodziły wcześniej - powiedział Waldemar Kraska.

Ograniczenia w Warszawie

Od soboty obowiązywać będzie w stolicy kraju między innymi obowiązek zasłaniania ust i nosa w przestrzeniach otwartych, a w kinach czy teatrach widownia zapełni się jedynie w 25 procentach. Podobne ograniczenie obejmie wszelkie imprezy sportowe.

Ponadto znacznie ograniczona zostanie organizacja wszelkich targów czy konferencji, a także korzystanie z siłowni (1 osoba na 7 m/kw) czy lokali gastronomicznych (1 osoba na 4 m/kw). Kolejna zmiana to organizacja wesel i innych imprez okolicznościowych - w wydarzeniach tych udział wziąć będzie mogło maksymalnie 75 osób.

Przeczytaj więcej
Komentarze