18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Bomby w stolicy

WARSZAWA ZAATAKOWANA! Ewakuują kilkadziesiąt budynków

11.05.2021  11:15
Alarm bombowy w Sądzie Najwyższym. Kilkadziesiąt budynków w Warszawie zaatakowanych
Alarm bombowy w Sądzie Najwyższym. Kilkadziesiąt budynków w Warszawie zaatakowanych Fot: Mateusz Jagielski/East News

Kilkadziesiąt miejsc zaatakowanych w jednym czasie, stan zagrożenia w Warszawie. Policja szuka ładunków wybuchowych, ewakuowane są setki osób.

Szokujące wydarzenia we wtorek w Warszawie. Od rana do kolejnych ważnych instytucji napływają maile z informacjami o bombach. Ładunki wybuchowe miałyby być podłożone między innymi w Sądzie Najwyższym, NIK czy KRS.

Jak na razie alarmy bombowe potwierdzono w około 40 różnych budynkach, głównie w ważnych instytucjach. O godzinie 10.00 ewakuowano gmach Sądu Najwyższego przy placu Krasińskich, podobna sytuacja miała miejsce w głównym budynku Najwyższej Izby Kontroli oraz części placówek NIK w innych częściach kraju.

Dziś w godzinach porannych, za pośrednictwem poczty elektronicznej poinformowano o podłożeniu ładunku wybuchowego w siedzibie Najwyższej Izby Kontroli oraz części delegatur na terenie kraju. Wobec powyższego przedstawiciele Najwyższej Izby Kontroli poinformowali odpowiednie służby oraz zarządzili ewakuację siedziby NIK oraz zagrożonych delegatur (Olsztyn, Białystok, Kielce, Poznań, Wrocław, Rzeszów, Warszawa, Łódź)

- podaje Najwyższa Izba Kontroli.

Alarmy bombowe w stolicy. Policja szuka ładunków

Również w KRS zarządzono pilną ewakuację pracowników - i tutaj rano odczytano wiadomość e-mail o bombie. Na miejscu pojawiła się policja.

Są odpowiednie procedury, powiadomiliśmy policję, dokonano sprawdzenia, pracownicy nie mogli zostać w biurze w tym czasie, zostali ewakuowani

- poinformował sędzia Wiesław Johann.

Jak na razie w żadnym ze sprawdzonych przez policję miejsc nie znaleziono ładunków wybuchowych. Mundurowi z psami tropiącymi interweniują w kolejnych zgłaszanych lokalizacjach.

Czytaj także
Przeczytaj więcej