18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Pierwszy raz z grubej rury

Taniec na rurze dla dzieci na WOŚP. Przesadzili?

Wojciech Kozicki
16.01.2020  19:56
Pole Dance ns WOŚP - czy ktoś pójdzie za to do puszki?
Pole Dance ns WOŚP - czy ktoś pójdzie za to do puszki? Fot: Twitter

W tym roku odbył się pierwszy finał WOŚP w gminie Męcinka na Dolnym Śląsku i od razu przeszedł do historii. Sztab uderzył z grubej rury, a pokaz pole dance dla dzieci wywołał oburzenie!

Dla niektórych pole dance, a dla innych po prostu erotyczny taniec na rurze. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy po raz pierwszy zagościł w gminie Męcinka i od razu zapewnił widzom mocne wrażenie. „Utalentowana instruktorka" na oczach dzieci wiła się na rurze, ale jej wygibasy niektórzy uznali za skandal, a nawet porno.

Sztab WOŚP tłumaczy się, że dzieci nie oglądały niczego złego, bo pokaz pole dance to przecież sport i „widowiskowy kunszt aktywności fizycznej”. Wielu internautów w komentarzach również twierdzi, że w pokazie nie było niczego gorszącego. Nie brakuje jednak osób, które w komentarzach mówią o przedwczesnej edukacji seksualnej, która może doprowadzić nawet do inicjacji seksualnej i zajścia w ciążę.

Rozkraczyła się jak k*rwa przy dzieciach. To za dużo moim zdaniem - uważa Marysia. (Facebook/Panorama Legnicka - Legnica Nasze Miasto)

Pole dance to pokaz umiejętności taneczno-akrobatycznych, które w historii ludzkości sięgają wielu setek lat wstecz. Zapoczątkowano je w Chinach i Indiach – tłumaczy się WOŚP.

Tvp.info zażądało komentarza rzecznika WOŚP. Krzysztof Dobies przypomniał, że "w 2017 roku taniec na rurze został uznany przez Zgromadzenie Generalnie Międzynarodowych Federacji Sportowych (GAISF) za oficjalną dyscyplinę sportową”. Zaznaczył jednak, że „każdy z organizatorów Finału WOŚP działa we własnym imieniu, na rzecz WOŚP”.

Brałem udział w tej imprezie od początku do końca, również w tym czasie, kiedy odbywał się ten pokaz, i nie zauważyłem, żeby to wzbudzało jakiekolwiek negatywne emocje. Były tam osoby i starsze, i młodsze, co chwilę pojawiały się oklaski – uważa wójt gminy Męcinka Mirosław Brzozowski. (Onet.pl)

Czytaj także